Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nc+ i moduł CAM - Rozdzielenie anteny

karoo14 08 Lip 2013 21:02 3756 8
  • #1 08 Lip 2013 21:02
    karoo14
    Poziom 8  

Witam, odrazu na wstępie dodam że jestem w tym zielony. A teraz opisze sytuację. Wiec tak, znajomy kupił sobie NC+ z mediaBox+. Ale w ofercie nc+ nie ma polsatu sport, wiec dokupil modem CAM własnie z tym kanałem. Wkładam modem do złacza i według instrukcji powiniennem podażać ja instrukcjami na ekranie, ale nic sie nie pojawia. Jak jest właczony modem to normalnie działa TV a jak wyłaczony to szum. Ogladajac filmiki na YT od samsunga (taki ma znajomy tv, modelu dokladnego nie znam, ale na 100% ma złacze CAM) wywnioskowalem ze trzeba podlaczyc antene,bo skadś ten kanał musi brać. Wiec tu się rodzi moje pytanie, jak rozdzielić kabel od satelity żeby szedł do TV i modemu. Czytalem troche o tym i wszedzie problemem był 1 kabel 2 lub 3 telewizoty. I czytałem ze potrzeba zasilaczy dodatkowych itd.. Nigdzie nie znalazłem mojego problemy dlatego pisze. Czy jest jakiś łatwiejszy sposób żeby to działalo? Jak tak to jaki? Czy potrzeba dodatkowy zasilacz do rozdzilacza (podobno osłabia sygnał i jakość)?

0 8
  • #2 08 Lip 2013 21:28
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

karoo14 napisał:
    modem CAM

Jak już to moduł CAM.
    karoo14 napisał:
    Ale w ofercie nc+ nie ma polsatu sport, wiec dokupil modem CAM własnie z tym kanałem

Gdzie to niby kupił?,
    przecież ten program nie jest sprzedawany na sztuki!.
    Jak już to zakupił PAKIET od CP.
    karoo14 napisał:
    Wiec tu się rodzi moje pytanie, jak rozdzielić kabel od satelity żeby szedł do TV

I oczywiście My wiemy jaki to jest model tv.....?,
    czy ten tv ma w ogóle dekoder DVB-S2 w sobie (dekoder satelitarny)?.
    karoo14 napisał:
    Czy jest jakiś łatwiejszy sposób żeby to działalo? Jak tak to jaki?

Najpierw podaj jaki jest dokładnie model tego tv....

0
  • #3 09 Lip 2013 15:22
    karoo14
    Poziom 8  

Televizor to Samsung seria 650 37 cali. Przepraszam za głupie błedy, pisalem to zmeczony zaraz po pracy.

0
  • #4 09 Lip 2013 15:29
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

karoo14 napisał:
    Samsung seria 650 37 cali

Pewnie dokładnie to Samsung LE-37B650?.
    Jeśli tak, to muszę Cię zmartwić, tv NIE posiada tunera satelitarnego, a więc i siłą rzeczy moduł CP z Polsatem Sport NIE BĘDZIE DZIAŁAĆ.
    Program Polsat Sport jest dostępny przez moduł/dekoder przez satelitę, lub przez dekoder CP w TV Mobilnej, ale to musisz być w zasięgu Muxu 4 telewizji naziemnej.

0
  • #5 09 Lip 2013 22:49
    karoo14
    Poziom 8  

Przepraszam za taka odp, dzwonilem do znajomego i taki mi podal. :)

3.1.13. /Olek II/

0
  • #6 16 Lip 2013 11:13
    karoo14
    Poziom 8  

Przepraszam ze to tyle trwalo. Model TV to LE37B650T2W. Podrawiam i z gory dziekuje za pomoc.

3.1.13. /Olek II/

0
  • #7 16 Lip 2013 19:43
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

karoo14 napisał:
    Model TV to LE37B650T2W

Odpowiedz już dostałeś i to duuużo wcześniej:
    KOCUREK1970 napisał:
    Pewnie dokładnie to Samsung LE-37B650?.
    Jeśli tak, to muszę Cię zmartwić, tv NIE posiada tunera satelitarnego, a więc i siłą rzeczy moduł CP z Polsatem Sport NIE BĘDZIE DZIAŁAĆ.
    Program Polsat Sport jest dostępny przez moduł/dekoder przez satelitę, lub przez dekoder CP w TV Mobilnej, ale to musisz być w zasięgu Muxu 4 telewizji naziemnej.

0
  • #8 16 Lip 2013 19:52
    karoo14
    Poziom 8  

A nie da rady jakoś pokombinowac i z anteny od nc+ kabel rozdzielic na 2 i podlaczyc jeden do TV zeby dzialal moduł, a drugi do dekodera?

0
  • #9 16 Lip 2013 20:27
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

karoo14 napisał:
    A nie da rady jakoś pokombinowac i z anteny od nc+ kabel rozdzielic na 2

NIE, muszą być DWA osobne kable, a więc i przy antenie sat MUSISZ zmienić konwerter na TWINA.
    karoo14 napisał:
    podlaczyc jeden do TV zeby dzialal moduł, a drugi do dekodera?

Kolega zdaje się nie do końca zrozumiał co napisałem.
    NA TYM TELEWIZORZE MODUŁ CP NIE ZADZIAŁA, BO TEN TELEWIZOR NIE MA W SOBIE ŻADNEGO TUNERA SAT.
    Musicie kupić osobny tuner do obsługi modułu CP.
    By moduł działał w osobnym tunerze musicie kupić tuner HD, by ten moduł działał, tuner MUSI mieć jeszcze obsługę CI+, a nie tylko samego CI.

0