Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ARDO FLS 105L - Zwarcie, blokada, grzałka, moduł?

09 Lip 2013 11:10 2817 1
  • Poziom 1  
    Witam mam na imię Robert i jestem tu nowy, choć zawsze korzystałem z rad tego forum, to jest mój pierwszy post.

Pralka Ardo jak wyżej, wiek: 6 lat, wcześniejsze naprawy: wymiana pompy wody.
    Aktualnie pralka wyrzuca topik, nie różnicówkę. Odczyt z pompy(rezystancja)=168
    odczyt z grzałki 028, więc wydaje się, że ok, a jeśli nie to poprawcie. Wyeliminowana awaria blokady drzwi(sprawna).

I jeszcze jedno pytanie: Po odłączeniu grzałki od zasilania (programator działa) pralka pobiera wodę i....następuje okres ciszy około 10min., zegar na wyświetlaczu pokazuje czas do końca, po chwili zaczyna się wylewanie wody i napis END. Czy odłączenie grzałki może powodować takie zachowanie? Macie jakiś pomysł?

Sprawdziłem płytkę, przepalona ścieżka jak w temacie: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=12138374#12138374

Po połączeniu ścieżki, dalej wywala korek. Kiedy odłącze grzałkę ten sam efekt, pierw topik burczy 2 sek i wyrzuca. Pralka wodę pobiera, wypompowuje, grzałka wyeliminowana, zabezp.drzwi też, czyżby w chwili kiedy prąd kierowany jest na silnik?(szczotki?). No i sprawdziłem też szczotki, są dobre. Nie wiem czego się czepić. Odłączyłem listwę z przewodami zasilającymi silnik i pralka pobiera wodę, grzałka podłączona, silnik odłączony, pralka nie robi zwarcia.Grzałka grzeje wodę, po 10 minutach pkończy się cykl, pralka wyrzuca wodę, gaśnie kontrolka załączenia programu i na wyświetlaczu pojawia się END, hm...co robić?