Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Xsara Picasso 2.0HDI - Błąd prędkościomierza.

09 Lip 2013 11:41 3042 3
  • Poziom 1  
    Witam. Tak jak napisałem w temacie mam straszny problem z prędkościomierzem w moim samochodzie. Działa on normalnie i nagle pokazuje 0 km/h albo prędkość strasznie "skacze" jadąc spokojnie np 60 km/h potrafi skakać nawet do ponad 200 km/h i to dzieje sie bardzo często. Czy to może być wina jakiegoś zwarcia podczas jazdy czy bezpieczniki ? Dziękuje za wszystkie odpowiedzi
  • Poziom 19  
    raczej ugnity kabel do czujnika prędkości bądź uszkodzony sam czujnik
  • Poziom 39  
    W Picasso masz wyświetlacz ciekłokrystaliczny. Dane pochodzą z BSI a dokładniej przetwarzane w samym pulpicie. Pomiar prędkości ma wpływ na inne parametry pracy w tym sinika (współpraca ze sterownikiem). A skoro tam nie widzisz zakłóceń to raczej wskazania na zakłócenia w pulpicie. Pewno połączenia na złączu. Ponadto jak wiadomo funkcjonuje tam magistrala, która potrafi reagować na silne zakłócenia w instalacji. Tak może się dziać przy zwarciach/przerwach wysokoprądowych. U mnie, kiedy palił się stojan alternatora to działy się dziwne rzeczy ze światłami..
  • Poziom 21  
    W pugach i citroenach padały ofiarą zgnicia wtyczki i gniazda czujników prędkości - sprawdz tam i może cię olśni :)