Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

czeste zapychanie sie kosiarki traktorka

cirrus321 09 Jul 2013 12:27 14577 5
    cirrus321
    Level 9  
    Witam,
    Posiadam kosiarke traktorek z tylnim wyrzutem do kosza. Czesto kosiarka mi sie zapycha trawa.
    Moje ptanie jest takie:
    Czy zrobic dodatkowy boczny wylot I gdy trawa wyschnie to jeszcze raz ja kosic (zbierac sucha trawe)?

A moze istnieje jakas turbina (dmuchawa) ktora by mozna zamontowac przy wylocie I ktora wyrzucala by trawe np. Na przyczepke? Do tej turbiny potrzeba by zastosowac pewnie dodatkowy naped ( jakis silnik)

Moze ma ktos lepszy sposob jak sobie z tym poradzic?
    Dodam tylko ze trawe musze zbierac bo teren jest dosc wilgotny I trawa rosnie bardzo szybko oraz jest jej sporo.

Pozdrawiam
    ladamaniac
    Level 39  
    Zapycha się, bo trawa jest wilgotna(skoro wilgotny teren). Odpowiednią wentylację powinien zapewnić nóż, niestety zamienniki mają dużo mniejsze podgięcie w tylnej części noża, przez co nie ma efektu śmigła. Nóż mulczujący by się nie sprawdził u ciebie?
    User removed account
    User removed account  
    cirrus321
    Level 9  
    Niestety noz mulczujacy tez nic nie da bo ja musze pozbyc sie trawy z ogrodu.

Poprostu trawy jest za duzo I musze ja w jakis sposob zbierac.

Dodano po 4 [minuty]:

Oczywiscie czeste koszenie to jest to, ale nie zawsze sie da zwlaszcza jak popada.
    Nie da sie kosic mokrej czy wilgotnej trawy
    A czekajac jak wyschnie ona rosnie jak szalona
    User removed account
    User removed account  
    cirrus321
    Level 9  
    Niestety nie posiadam zadnych zdjec a w nablizszym czasie nie bede mogl ich zrobic,
    Ale jest to kosiarka craftsman chyba numer jej to Lt 1500 jest ona szara z koszem I ma ok 5 lat.