Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uniwersytet Jagielloński czy Politechnika Wrocławska - Informatyka - co wybrać?

09 Lip 2013 14:36 2760 13
 • Poziom 11  
  Witam
  Zostałem przyjęty na informatykę na UJ na wydziale Fizyki, astronomii i informatyki. Na wydziale Matematyki i informatyki jestem na 333 miejscu (na 315) i gdyby zwolniło się miejsce to prawdopodobnie bym zmienił na ten właśnie wydział.
  Wyników na PWr jeszcze nie ma, ale zakładam, że dostanę się przynajmniej na informatykę na wydziale elektroniki (może też na Informatyki i Zarządzania)

  Chciałbym was zapytać, drodzy forumowicze, którą uczelnie i który wydział lepiej jest wybrać? Czy macie macie odnośnie nich jakieś doświadczenia?

  Pozdrawiam
 • Poziom 2  
  Moim zdaniem powinieneś wybrać UJ (też się rekrutowałem w tym roku na Informatyke na wydziale Matematyki i Informatyki). Wszyscy narzekają na uniwersytety pod kątem nauczania Informatyki lecz wystarczy spojrzeć, iż we wszystkich znaczących konkursach i zawodach Informatycznych to właśnie uniwersytety wiodą prym. W Polsce jest coraz więcej firm zagranicznych a UJ znany jest również za granicą co podczas ubiegania się o pracę na starcie daje lekką przewagę.
  Ja raczej się nie dostanę na UJ więc złożyłem dokumenty na Politechnikę Śląską na wydział Matematyki Stosowanej ale jeżeli masz możliwość rozpocząć studia na UJ-cie to idź na UJ.
 • Poziom 11  
  Dzięki @klajmon, czy ktoś jeszcze chciałby się wypowiedzieć? Dodam tylko, że to bardzo pilne :)

  PS. Dodam tylko że do Krakowa mam 240 km a do Wrocławia 520 km :)
 • Poziom 32  
  Jeżeli dostaniesz się na informatykę na EKA, to na IZ zapewne też, nie pamiętam przypadku, żeby próg tego drugiego był wyższy.

  Co do "popularności uczelni", to sam dyplom polskiej uczelni wyższej to za mało, żeby zachęcić pracodawcę. Rzeczywistośc jest taka, że nasze uczelnie pod względem poziomu są porównywalne z tymi w... Zimbabwe. Trzeba się po prostu znać na tym, co się robi. Jak będziesz miał w CV fajny projekt, choćby hobbystyczny i będziesz potrafił ciekawie o nim opowiedzieć, to rekruterzy się zainteresują, a wykształcenie mają generalnie w nosie.

  Więc nie powtarzajcie tych legend o "prestiżowych uczelniach", tylko weźcie się do roboty. A zawody informatyczne to fajna rzecz, ale ich wyniki nie przekładają się w prosty sposób na atrakcyjność absolwenta w oczach pracodawcy. Chyba, że myślicie o karierze naukowej, to wtedy inna bajka, ale wtedy to ja bym osobiście od razu uciekał za granicę. Mnie PWr zniechęciła do doktoratu, ale nie chodziło o rzeczy specyficzne, tylko o to, co czekałoby mnie na każdej polskiej uczelni.
 • Poziom 11  
  Chyba wybiorę UJ
 • Poziom 11  
  A jak to jest z tym tytułem inżyniera? Słyszałem, że niektórzy pracodawcy kręcą nosem gdy go nie ma.
 • Poziom 32  
  Wtedy trzeba się zastanowić, czy warto się u takiego zatrudniać. Zwyczajowo dopiero na późniejszym etapie przydaje się tytuł magistra, bo często jest wymagany do awansu na "wyższe" stanowiska. Ale i to nie w każdym wypadku.
 • Poziom 11  
  Tytuł magistra, czy inżyniera? Bo nie wiem, czy się przejęzyczyłeś :)

  PS. Właśnie dziś zostałem zakwalifikowany na PWr
 • Poziom 32  
  Magistra, idealnie magistra inżyniera. Ale to też oczywiście zależy od danego pracodawcy.
 • Poziom 11  
  Wczoraj złożyłem papiery na UJ i już jestem przyjęty. A dziś pojawiły się wyniki rekrutacji na PWr. I właśnie teraz zastanawiam się, czy jeżeli nie ma znaczenia na jaką uczelnie pójdę (jak mówisz) to czy może ma znaczenie tytuł z jakim tą uczelnię skończę. I tu właśnie pojawia się PWr. Pytanie brzmi, czy warto?
 • Poziom 32  
  To musisz sam ocenić, ja też mogę się mylić. Chociaż sam takie podejście wybrałem i jak dotąd uważam je za dobre.
 • Poziom 11  
  Takie, czyli jakie? Wybrałeś Uniwersytet czy Politechnikę?
 • Poziom 32  
  Niedługo kończę informatykę na IZ PWr.
 • Poziom 11  
  No cóż, w końcu wybrałem UJ. Kończę pierwszy rok i jeżeli ktoś ma podobny dylemat to polecam tą uczelnię.