Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Amica optimium 700 PC - blokada nie zamyka drzwi

09 Jul 2013 14:40 5103 6
  • Level 11  
    Witam serdecznie

Mam problem z blokadą drzwi w pralce Amica optimum 700 PC, blokada nie blokuje drzwi tzn. gdy włączam którykolwiek program po około 10s pralka przechodzi w tryb koniec/gotowa i zapala się dioda pranie krótkie po kodzie błędu znalazłem ze oznacza to iż są drzwi nie domknięte, blokadę wyjąłem i wygląda w porządku, gdy ręcznie przesuwam taki mały cypel w blokadzie pralka startuje normalnie, moje pytanie brzmi czy wystarczy wymiana blokady czy przyczyna może leżeć gdzieś głębiej? Na układzie nic nie jest wizualnie popalone/okopcone.

z góry dzięki za pomoc
  • Level 14  
    Sprawdź czy dochodzi napięcie do silnika, grzałki, blokady drzwi, i napisz mi co dalej!
  • Level 11  
    Szczerze rozumiem że miernikiem, posiadam ale nie wiem jak to sprawidzić..wnioskuje że napięcie dochodzi skoro po ręcznym przesunięcu cypla w blokodzie pralka działa normalnie, wczoraj w taki sposób zrobiłem jedno krótkie pranie.
  • Helpful post
    Level 14  
    A widzisz tam jakieś nadpalenia. Raczej musisz kupić nowa blokadę drzwi. Bo ona raz łączy raz nie !!

Dodano po 59 [sekundy]:

Raczej nic nie sprawdzaj tylko kup nową blokadę. :)
  • Level 11  
    Na układzie nic nie jest nadpalone/popalone wszystko wygląda w porządku, przewody też ok. Bolkadę jestem w stanie bez problemu sam wymienić:)
  • Level 14  
    To do roboty, a potem zimniutkie piwko :)
  • Level 11  
    Znalazłem właśnie u siebie w mieście w jednym serwisie agd taką blokadę kupiłem, właśnie zamontowałem, pralka tyrka jak powinna:) teraz zimniutkie piwko:)

Dzięki za pomoc

Pozdrawiam serdecznie