Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera Samsung VP-M51 nie przyjmuje kasety. Na wyświetlaczu C.EMG.

06 Mar 2005 09:25 2414 12
  • Poziom 14  
    Witam
    Kamera nie oddawała kasety. Okazało się, że w kole zębatym przy capstanie znajdowało się ziarnko piasku i nie mógł się obracać. Po wyjęciu capstan obraca się ale kamera nie przyjmuje kasety i na wyświetlaczu pojawia się błąd "C.EMG". Co to oznacza?. Czy uszkodzeniu uległ układ ster. capstanem?
    Pozdrawiam
    Miruk.
  • Poziom 22  
    dopisze się tutaj:
    Posiadam kamere VP-M50 nie znam różnic między tymi dwoma ale kamera nie chce oddać kasety, mianowicie kieszeń z kasetą wysuwa się do góry ale nie otwiera lecz po chwili znowy chowa.
    Druga sprawa to jak włącze kamere w tryb odtwarzania to niby jest ok ale jak wcisne play lub stop to zaczyna przewijać kasete tak jakby play i stop zamieniły się funkcjami z klawiszami przewijania, za to klawisze przewijania nie pracują wogóle.
    Jak uruchomie kamere w trybie nagrywania to pisze TAPE (jako że otatnim razem jak nagrałem taśme miałem ją przegrać do komputera to aby nikt nie skasował przypadkiem kasety ustawiłem Write Protect i to jest ok) ale zaczyna odrazu kamera automatycznie przybliżać obraz na maxa i koniec, nie działa nic.
    Prosze o jakiekolwiek podpowiedzi. Zdobyłem schemat serwisowy ale nie planuje się za to ruszyć jeśli nie będe wiedział co i jak.
    Ewentualnie gdzie w okolicach Katowic, Sosnowca lub regionie jest jakiś serwis?
  • Poziom 20  
    Wyjmij koło zamachowe z Capstana i sprawdź czoło halotronu .... jak porysowane to capstan do wymiany :) . Uważaj przy zamawianiu bo w Samsungu mają b....el . Podajesz P/N a dostajesz co innego .

Dodano po 4 [minuty]:

W M-50 to samo - tasma jest w środku . Uszkodzony Halotron to brak sygnału o obrotaach Capstana . Logika tego systemu jest taka - skoro nie chodzi Capstan , nie działa dowijanie - nie pozwól włożyć kasety bo uszkodzi i nie pozwol wyjąć bo też zaplącze .Fajana usterka - jak chcecie możecie przysłać do mnie - capstany nie są takie drogie a poczta - tylko około 6 złotych przesyłka .
  • Poziom 22  
    problem w tym że kaseta jest właśnie w środku bo była wcześniej i jak chciałem wyjąć to już się nie dało.

Niedrogie są capstany hmm, ja i tak tego widze że nie zrobie bo aż taki dobry nie jestem w tej dziedzinie, zorientowałem się gdzie jest capstan ale nie mam pojęcia ja do niego dotrzeć. Musze przestudiować dokładnie manuala a troche już puźno na taką zabawe.
  • Poziom 20  
    Deepone napisał:
    problem w tym że kaseta jest właśnie w środku bo była wcześniej i jak chciałem wyjąć to już się nie dało.

Niedrogie są capstany hmm, ja i tak tego widze że nie zrobie bo aż taki dobry nie jestem w tej dziedzinie, zorientowałem się gdzie jest capstan ale nie mam pojęcia ja do niego dotrzeć. Musze przestudiować dokładnie manuala a troche już puźno na taką zabawe.

Mądre podejście - najpierw się wyspać potem poczytać a potem do pracy.
    Co do ceny - no już nie grzesz narzekaniem ... stać Cię było na zakup kamery , stac na wczasy na piasku ( bo ta usterka to sprawa piasku ) to nie wysupłasz tej stówy na silnik ?
  • Poziom 22  
    Stać mnie było na te kamerke z 4 lata temu bo wtedy kupiłem, na wczasach była 2 lata temu i faktycznie na piasku, namiocik itp ale już wiem co się stało i nie stało się to na wakacjach....
    Mianowicie brat użyczył sobie sprzętu pod moją nieobecność w ten weekend, jak wróciłem to coś mi nie gra bo kamerka była schowana no i się okazało że się przewrócił z kamerą, na kamerze prócz bardzo małego otarcia nie ma śladu takiego upadku ale jednak sprzęt ucierpiał.
    Czyli jak mnie było stać to silnik ile kosztuje? 100zł? pytam bo ostatnio troche ciężej jest i musze zaplanować sobie naprawe i to szybko bo wakacje idą

Zorientowałem się ile kosztuje naprawa w serwisie autoryzowanym samsunga i mówią iż jeśli to faktycznie Capstan to cena może być od 200 do 400zł i chyba drogo jak mówisz iż nie jest to takie drogie. Ale ok zawioze ją do ekspertyzy i wtedy będzie wiadomo.
  • Poziom 18  
    Wozenie tej kamery do ekspertyzy nie jest raczej koniecznie, bo to ewidetna usterka capstana. Cena w Polsce jak widze jest niezbyt wygorowana.Gdzie indziej kosztuje to dwa razy drozej.Pozdrowienia.
  • Poziom 20  
    Chcesz to wieź do ekspertyzy - ja tam swoją ofertę podtrzymuję ... jeżeli jesteś zainteresowany kontaktuj się mailem - podam telefon domowy i ustalimy bezpieczne przeprowadzenie usługi. Jeżeli nie będzie nic więcej nie zapłacisz więcej jak 250 zł .
  • Poziom 22  
    jakby co skontaktuje się ale dopiero w przyszłym tygodniu ponieważ nie lubie zaczynać czegoś bez pieniędzy. Dopiero w przyszłym tygodniu będe miał kasiore i wtedy będe się zastanawiał czy wogóle ma sens robić ten sprzęt choć wg mnie jest całkiem niezły ale to wszystko zależy od wymagań użytkownika.
  • Poziom 19  
    Witam! Capstan motor można dla siebie!!!!! spokojnie naprawić(usunąć uszkodzoną folię-całkowicie,widoczny i odpadający proszek pokryć odpowiednim(!)lakierem następnie ten lakier utwardzić gorącym powietrzem uważając aby nie przegrzać całości.Jeśli przez nieuwagę lakier dostał się do zębów koła zamachoweg C.M to dokładnie go z nich usuwamy składamy i kamerka biega....czasami powierzchnie pokrytą lakierem trzeba szlifować aby była gładka (oczywiście po utwardzeniu gorącym powietrzem) pozdrawiam....
  • Poziom 22  
    W moim przypadku nie jest to Capstan motor, u mnie jest uszkodzony mechanizm wysuwania kasety (coś przy tych elementach mechanicznych ale nie silniczki itp) oraz elektronika. Koszt naprawy 150zł.
  • Poziom 20  
    zgodny napisał:
    Witam! Capstan motor można dla siebie!!!!! spokojnie naprawić(usunąć uszkodzoną folię-całkowicie,widoczny i odpadający proszek pokryć odpowiednim(!)lakierem następnie ten lakier utwardzić gorącym powietrzem uważając aby nie przegrzać całości.Jeśli przez nieuwagę lakier dostał się do zębów koła zamachoweg C.M to dokładnie go z nich usuwamy składamy i kamerka biega....czasami powierzchnie pokrytą lakierem trzeba szlifować aby była gładka (oczywiście po utwardzeniu gorącym powietrzem) pozdrawiam....

Widzę że słyszałeś o tym że dzwonią tylko nie wiesz w którym kościele . Na tą usterkę Capstana lakier nie pomoże chyba ze opanowałeś technologię lakierowania halotronu ale to mógłbyś się podzielić ....
  • Poziom 19  
    Witam.! W moim kościele(zawodzie )dzwonią już 28 lat mozemy więc podyskutować...miałem kilka i zawsze była to folia...w tym może być hallotron..w regule są też wyjątki.Pozdrawiam...