Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Magnetowid Sony E30 modulator - Przejściówka CVBS na RF

09 Lip 2013 17:46 3324 9
  • Poziom 10  
    Chciałbym wylutować modulator z magnetowidy Sony SLV-E30 i zrobić z niego urządzenie, dzięki któremu można by podłączyć dekoder z wyjściem CVBS do starego telewizora posiadającego jedynie wejście antenowe.

Byłoby to możliwe w przypadku tej głowicy?

Magnetowid Sony E30 modulator - Przejściówka CVBS na RF Magnetowid Sony E30 modulator - Przejściówka CVBS na RF Magnetowid Sony E30 modulator - Przejściówka CVBS na RF

Dodano po 1 [godziny] 29 [minuty]:

Na głowicy nie ma żadnych oznaczeń pinów.

Magnetowid Sony E30 modulator - Przejściówka CVBS na RF Magnetowid Sony E30 modulator - Przejściówka CVBS na RF Magnetowid Sony E30 modulator - Przejściówka CVBS na RF Magnetowid Sony E30 modulator - Przejściówka CVBS na RF Magnetowid Sony E30 modulator - Przejściówka CVBS na RF

Na schemacie układu scalonego MC44817D są podane 3 napięcia - 5,V, 12V, i 33V. Czy dostarczenie wszystkich napięć będzie konieczne?
    Reszta pinów układu to kolejno:
    DA
    CL
    XTAL
    Amp In - wejście audio?
    Vtun
    Vcc2 33V
    Vcc1 5.0V
    HF In
    GND - masa
    B0
    B1
    B2
    B3
    Vcc3 12V
    Lock
    EN

Chyba nie ma w tym układzie scalonym wejścia wideo.
  • Poziom 25  
    Temat kolego leży.
    Po pierwsze masz tam układ syntezy częstotliwości.
    Cyfrowe sygnały Serial Clock i Serial Data z procka mają za zadanie precyzyjne regulowanie napięcia 0-28V by na diodach pojemnościowych (warikapach) precyzyjnie wybierać kanał pracy modulatora np. w zakresie 21-69.
    Takie kopnięte rozwiązanie robią producenci telewizorów kiedy układ do regulacji wbudowany jest do głowicy.
    Kiedyś starałem się ruszyć japoński złom typu Sharp który miał obraz brzytwę ale odbierał kanały do S20 a powinien mieć do S38. Gdyby regulacja była na monolicie lutowanym obok jakaś szurnięta hybryda telewizor byłby spoko.
    No ale jedyne co udało mi się wyprowadzić to po 12V na L H U i 0-28V które nie dało sobie rady z wejściem VT na głowicy hyperbandowej.
    Telewizor okazał się szrotem.
    Dlaczego o tym napisałem?
    Bo tanie modulatory z cyfrowym wyborem kanału nowe na allgero zbudowane są na identycznej zasadzie.
    Modulator jest modulator.
    I była regulacja filtra za pomocą śrubokrętu.
    Niech by dawali dwa z rozszerzeniem zakresu.
    Radzę szukać modulatora z magnetowidu lub odtwarzacza, które zwykle pracują w standardzie BG lub DK w zakresie CH30-CH38.

Dodano po 5 [minuty]:

PS. Jestem negatywnie nastawiony do modulatorów opartych o cyfrową regulację kanałów ze względu na awaryjność takich chińskich cudów które mają full zakres ch01-ch12 potem s01-s38 i jeszcze ch21-ch69 z nawet poczwórną fonią 4,5ameryka ntsc 5,5niemcy 6,0anglia 6,5 mhzpolska I co jeszcze?
  • Moderator
    Po pierwsze to nie jest modulator, tylko głowica w.cz z TV. Aby podłączyć inny sprzęt pod telewizor posiadający wyłącznie gniazdo antenowe, potrzeba takiego modulatora, lub kupić na znanym portalu gotowy.
  • Poziom 28  
    Poszukaj po znajomych, czasem nie wiedzą jak sie pozbyć starego nie używanego sprzętu.
  • Poziom 25  
    Ustalmy kilka faktów.
    Nie rozumiesz w ogóle tematu który poruszyłeś na elektrodzie.
    Ta głowica jest urządzeniem 3w1.
    A dokładniej jest to 1)tuner vhf-1 vhf-3 i uhf z 2)pośrednią czyli demodulatorem obrazu i dźwięku stacji telewizyjnej z anteny po dostrojeniu magnetowidu do żądanej stacji analogowej. Taki sygnał jest dostępny np jako audio out i video out na eurozłączu i 3)modulatora który wysyła sygnał audio video z kasety vhs lub tunera po wysokiej częstotliwości. Gniazda męskie i żeńskie antenowe stanowią dodatkowo tzw przelotkę.
    Kolejna sprawa.
    Jeśli magnetowid jest sprawny ustaw wejście AV1 IN lub AV3 IN itp i tam podłącz za pomocą chinch sygnał z dekodera. Znajdziesz go na kanale UHF na jakim procesor magnetowidu ustawił pracę modulatora. Za pomocą cyfrowych komend po I2C. Czyli transmisja serial clock serial data. Samym modulatorem po wlutowaniu sterować nigdy nie będziesz.
    I tu jest twój pierwszy błąd i brak logiki w działaniu.
    Bo po co wlutowywać ten układ skoro bez magnetowidu Ci nie będzie działać.
    A jeśli rozmawiamy o innym modulatorze który ma np. 4 wejścia typu GND Vcc Vin Ain dostępnym z allegro to po co zdjęcia głowicy i magnetowidu który spakuj odstaw na półkę nie zaśmiecaj forum zdjęciami głowicy tylko stary prosty modulator podłącz pod tuner np. satelitarny przez przelotkę przejdą wszystkie dvb-t a analogowy z tunera znajdziesz w okolicach ch30
  • Poziom 43  
    A mnie ciekawi dlaczego ty Wojtek 24 lata tak "kompetentnie"
    mieszasz w tym temacie, skoro problem z hyper w jakimś Sharpie cię przerósł. ;)
  • Poziom 25  
    mirex napisał:
    A mnie ciekawi dlaczego ty Wojtek 24 lata tak "kompetentnie"
    mieszasz w tym temacie, skoro problem z hyper w jakimś Sharpie cię przerósł. ;)

Bo zabierałem się za robienie cyfrowych Sharpów w szkole podstawowej mając niecałe 13 lat więc mógł mnie przerosnąć akurat ten temat.
    Czy coś jeszcze?
    po drugie Panie moderatorze może tak coś z sensem w ramach problemu jaki tu jest a nie popisów i lania syfu??
  • Poziom 43  
    To po co się tym "chwalisz" i w dodatku niezły sprzęt szrotem zwiesz? ;)

A po co się wypowiadać z sensem w temacie bez sensu? ;)
    "Milijon" tematów na elektrodzie pod hasłem "stary magnetowid".
    Skoro ktoś takie cuda opowiada, jak autor, to dla niego jedne możliwe wyjście. ;)

------------
    Dobrze choć, że Olek napisał dwa słowa i się zreflektowałeś. ;)
  • Poziom 25  
    Wolnego, wolnego.
    Langsam i spokojności wszystkim.
    Z gwoli ścisłości każdy posiada jakąś wiedzę ale dopóki jej nie udostępnisz wiesz to tylko Ty.
    Jeśli dbamy o poziom elektrody to "wykłady" takie jak choćby moje służą w/g mnie nauczeniu czegoś drugiego człowieka. Jakiegoś merytorycznego myślenia.
    To co można znaleźć w necie nie nazywam wiedzą. Bo napisać to sobie wszystko można.
    Wiedza to nie hasła tylko wykładnia.
    Poziom czytelników elektrody jest zróżnicowany.
    Jednego nuży słowo modulator.
    Drugiemu zajmie rok zrozumienie czym jest strojenie go za pomocą śrubokręta w znaczeniu rozumiem co się w ogóle z tego powodu dzieje.
    Elektroda zawsze byłaby postrzegana jako szpan umiących i rozumiejących volty omy i herce nad tymi którzy tego nie rozumieją.
    Tylko skąd Ci niewtajemniczeni mają w gąszczu lansowanych herezji w sieci znaleźć rzadko dziś praktykowane pisanie postów wyjaśniających pewne zjawiska konstrukcje czy prawidłowości od fachmanowych porad jedynie w stylu bezmyślnego zautomatyzowania etapów naprawy czegokolwiek...
    Kolego mirex w gronie 100 a nawet 1000 ludzi na wyspie na środku morza nikt nie zrobiłby kariery jako elektronik gdyby temat ten czy każdy inny był ciągle trudny skomplikowany i rozumiany tylko przez Admina i naczelnika wioski... :)
    A tak powiedzenie gościowi sorry mistrzu to co mówisz jest bezsensu ma już sens. Niech więc autor postu myśli do rana co On robi bezsensu.
    Jest nadzieja że się kapnie to się czegoś nauczy... :)

Z gwoli ścisłości. Olek mi niczego nie sugerował. Powinieneś był się sam zorientować, że pierwszy wpis już świadczy o mojej wiedzy to raz, a dwa Olek nie rozwiązał problemu. Pytanie brzmiało czy można wykorzystać układ z magnetowidu. Ja wyjaśniłem dlaczego nie. A Olek może nie umiał prawda...?
  • Poziom 43  
    Wojtek 24 lata napisał:
    Ja wyjaśniłem dlaczego nie. A Olek może nie umiał prawda...?

No prawda, prawda! Całkowita. Wyjaśniłeś.

A sam temat i cała dyskusja i tak jest bez sensu w tym przypadku. ;)
    No ale ucz ludków. Choć to wszystko wielokrotnie opisane już na forum.

Możesz się też pokusić o teoretyczne rozpracowanie jak oszukać toto, aby jednak modulator zawarty w tej "głowicy w.cz. z TV" zadziałał. ;)
    Jak się ktoś uprze, to chyba zrobi. Procesory poważne zaprzęgają do migających diodek, to i tu się da. ;)
    Tylko po co? Dla sztuki? Dla nauki? To drugie do przyjęcia ostatecznie. ;)
    Czyli nie tak do końca "nie da się"? ;)

Co temat robi w dziale "Połączenie urządzeń" nie rozumiem, ale to już inna bajka. ;)