Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router wifi z wyjściem audio lub inne podłączenie wieży HIFI do sieci

marivald 09 Lip 2013 16:33 2016 4
  • #1 09 Lip 2013 16:33
    marivald
    Poziom 7  

Witam,

planuję zbudować sieć domową opartą o jeden router ethernetowy z WiFi, do którego, oprócz standardowego sprzętu, podłączę wieżę z klasycznym jackowym wejściem aux.

Oczywiście celem jest streamowanie dźwięku z komputerów w sieci do wieży. W związku z tym najlepiej byłoby mi wgrać cokolwiek linuksopodobnego, odpowiednio skonfigurować. Z tym sobie raczej poradzę, ale nie wiem jaki sprzęt do tego nabyć.

Czy znajdę gdzieś, w rozsądnej cenie, taką skrzyneczkę, która wszystko będzie miała, a przy okazji będzie sensownie działać?

Są alternatywy.

Z jednej strony jest opcja routera z USB, do którego podepnę jakąś tanią kartę sieciową dźwiękową. Z drugiej, płytka "ogólnego zastosowania", do której podepnę sieciówkę wifi (z Raspberry Pi jako przykładem skrajnym).

W tym drugim przypadku spodziewam się problemów z wydajnością sieci.

Znalazłem sporo informacji o Logitech Wireless Speaker Adapter, ale to działa po BT. Jest to opcja akceptowalna, ale zdecydowanie nie optymalna. Wolałbym mieć jeden sprzęt mniej.

Czy ktoś robił takie układy? Jak wrażenia po, np, oglądaniu filmu na takim cudzie?

0 4
  • #2 09 Lip 2013 17:07
    Trebuh
    Poziom 18  

A może pomyślisz nad routerem z wolnym oprogramowaniem i zainstalować na nim kartę usb audio?

0
  • #3 09 Lip 2013 17:10
    marivald
    Poziom 7  

A widzisz. O to mi chodziło w zdaniu "Z jednej strony", ale napisałem "sieciową" zamiast "dźwiękową" - już robię update. Masz może jakieś doświadczenia z takimi rozwiązaniami?

0
  • #4 09 Lip 2013 18:53
    Trebuh
    Poziom 18  

Małe, coś w stylu jak coś robię to zaczynam czytać i się dokształcać. Open stoi na linuksie więc jak ktoś jest obeznany w tym temacie to powinien pomóc ale to już nie to forum.

0
  • #5 29 Mar 2016 09:33
    marivald
    Poziom 7  

Ostateczne rozwiązanie zaproponował mi Spotify.

Stream idzie przez BT z telefonu, dzięki możliwościom aplikacji mogę sterować praktycznie z dowolnego urządzenia.

Rozwiązanie może nie "customowe", ale faktycznie wystarczające.

0