Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płytkie pralkosuszarki - jaki producent?

09 Lip 2013 17:00 5727 20
  • Poziom 14  
    Szukam nieco płytszej niż standardowe 60 cm pralkosuszarki, generalnie to w szafie łazienkowej będzie zamknięte (szafa ma własne drzwi na własnych zawiasach jakby co).
    Drzwiczki pralkosuszarki muszą być tzw. lewe (zawiasy drzwiczek z lewej strony, zamek drzwiczek z prawej strony patrząc od frontu).
    I nie może być za wysoka ponad standard 846 mm, bo powyżej miejsca na sprzęt jest już stała półka (czyli odpadają też panele sterowania czytane od góry).
    Pytanie do praktyków:
    Czy jest duże zwiększenie komfortu/jakości używania pralkosuszarki o głębokości 54 cm w porównaniu do 45 cm?
    Pokopałem po internecie i znalazłem ze 3 modele Candy, mogłoby być, ale może jeszcze jakiś inny producent oferuje pralkosuszarki ładowane od frontu głębokości 44-52 cm?
    Candy pralko-suszarki
    (swoją drogą czy ja jestem ślepy, czy Wy na tej stronie też niczego nie możecie przeczytać?)
    No i "rozbraja" mnie zużycie wody dla cyklu prania i suszenia: 90-115 litrów :-(
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Z płytkich HP Ariston i LG.

Ale z drzwiczkami będzie kłopot.
  • Poziom 13  
    Witam,
    To prawda, LG ma w swojej ofercie kilka węższych modeli pralko-suszarek. Np. F1089ND z głębokością 440 mm. Przy czym zużywa 49 l wody na cykl. Nie ma takiej możliwości żeby drzwiczki otwierały się w drugą stronę?

Pozdrawiam,
    Doradca LG
  • Poziom 14  
    W sensie żeby do tej łazienki wstawić pralkę z "prawymi" drzwiczkami zamiast "lewych"?
    Zapomnij, to ma być pralka do mieszkania, a nie mieszkanie do pralki ;-)
    Akurat Candy ma zdaje się pasujące "lewe" drzwiczki.
    Pomierzyłem miejsce i chyba zaryzykujemy pralko-suszarkę głębokości 52 cm, tyle że doprowadzenie i odpływ wody będę musiał przenieść, a może nawet gniazdka (wszystko było za miejscem na pralkę, będę musiał przenieść obok obrysu pralki).
    Przy głębokości 44 cm niczego nie musiałbym przenosić, ale chyba nie lubię takich płytkich pralek (jakiś dziwny w środku taki płytki bęben mi się wydaje), tym bardziej nie jestem przekonany do tak płytkiej pralko-suszarki, ciuchy muszą mieć jakieś miejsce na swobodne przewalanie się.
    -----
    Doradca LG napisał:
    Nie ma takiej możliwości żeby drzwiczki otwierały się w drugą stronę?
  • Poziom 14  
    Candy odpisało, że do katalogowej głębokości ich pralkosuszarek trzeba dodać jeszcze 6 cm na gałki, drzwiczki itp.

A gdyby wybór padł nie na pralkosuszarkę, lecz na 'płytszą' pralkę, to jakiego producenta polecilibyście?
    Głebokość urządzenia ze wszystkimi gałkami, drzwiczkami, przyłączami itp. musi być poniżej 52 cm, czyli w praktyce katalogowo do 45 cm (na domiar złego gniazdka elektryczne w ścianie i odpływ kanalizacji znajdują się dokładnie za pralką, tylko dopływ wody jest sporo powyżej).
    Czy pralka Elektrolux z silnikiem inwerterowym to byłby dobry wybór?
  • Poziom 11  
    r.10 napisał:

A gdyby wybór padł nie na pralkosuszarkę, lecz na 'płytszą' pralkę, to jakiego producenta polecilibyście?

Na taki co ma rozbierany bęben i wymienne łożyska oraz bez tryliona niepoptrzebnych bajerów. Jak mieszkasz w mieście (lub okolicach bliskich) gdzie jest Selgros to mają w ten weekend promocje na WLX20261PL, niby taniej tylko o 30 zł niż w najtanszych internetach ale jak się dorzuci fakt pomacania + dowozu to rożnica większa. Powinna mieć rozbierany bęben, wymienne łożyska i złożona na starym kontynęcie - możesz zadzwonić do serwisu Boscha i się upewnić na 100% ale do tej pory ta seria spełniała wszystkie warunki.
    Ten wlx tego kontynentu na 90% nie spełnia

Sprawdze to jutro.
  • Poziom 14  
    Dzieki, wolałbym trochę głębszą, nominalnie minimum 45 cm, całość (z drzwiczkami, gałkami itp.) do 52 cm.

-----
    ptiroat napisał:
    Jak mieszkasz w mieście gdzie jest Selgros to mają w ten weekend promocje na WLX20261PL, niby taniej tylko o 30 zł niż w najtanszych internetach ale jak się dorzuci fakt pomacania + dowozu to rożnica większa.
    Moim typem z 45 jest gorenje w6...
  • Poziom 12  
    @qstosz
    Zauważyłem, że często polecasz pralki Gorenje. W czym są one lepsze od pralek Boscha, poza tym, że są produkowane w Europie?

@ptiroat
    Ten Bosch jest produkowany w Chinach i łożyska ma niewymienne. Zbiornik jest (jeszcze) rozbieralny.
  • Poziom 11  
    niedozwolony napisał:

@ptiroat
    Ten Bosch jest produkowany w Chinach i łożyska ma niewymienne. Zbiornik jest (jeszcze) rozbieralny.

Czyli mit tej serii padł.
    Polecam to co znam ( mam ) ,chciałbym mieć lub mam zaufanie.
  • Poziom 2  
    witam,
    a tych pralko-suszarek którą wybrać:
    Candy GO4 W 264
    Candy EVO4W 2643D
    Candy EVO4 W 2643 DS
    Hoover WDYNS 642 D
    LG F1203CD
    CANDY EVO W 4853 D
    CANDY EVOW 4853D-S
    Candy GO4 W264-07S
    Hotpoint-Ariston ARMXXD 1290 EU

W mojej łazience zmieści się bardzo płytka pralko-suszarka.
    Chodzi mi przede wszystkim o bezawaryjność.
  • Poziom 1  
  • Poziom 1  
  • Poziom 1  
  • Poziom 1  
  • Poziom 16  
    r.10 napisał:

No i "rozbraja" mnie zużycie wody dla cyklu prania i suszenia: 90-115 litrów :-(

jak już się dowiesz jak działa to suszenie, od razu zrezygnujesz z takich wynalazków.
  • Poziom 1