Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel corsa b, 1994r., 1.4

09 Lip 2013 17:01 2172 4
  • Poziom 2  
    Witam, mam problem. Tydzień temu kupiłem Opla Corse B z 94 roku, pojemność 1.4. wszystko byłoby dobrze, gdyby nie problem z chłodzeniem. Samochód "zagotowało" i zapaliła się kontrolka, chyba coś w rodzaju check (pomarańczowa). Wymieniłem termostat i działał, temperatura jest dobra, może trochę rośnie na mieście, przy wolniejszej jeździe, ale jest w normie. Wczoraj jadąc do pracy włączyła mi się znowu ta kontrolka, ale zgasła po 10 sekundach. Dzisiaj jadąc do pracy, dokładnie w tym samym miejscu (mniej więcej po 30 km) znowu to samo. Co może się dziać z tym autem. Dodam, że dzisiaj kiedy zwolniłem, po zapaleniu się kontrolki, samóchod zgasł, ale zapaliłem go "na biegu". Pomożecie?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 17  
    Zapal samochód i odkręć zbiornik wyrównawczy. Sprawdź czy nie lecą bąble w zbiorniku. Świadczyło by to o pękniętej uszczelce pod głowicą lub głowicy. Jest to częsta przyczyna gotowania się płynu. Zobacz (ostrożnie) czy wszystkie węże nagrzewają się równomiernie. Często nawet nowy termostat działa niewłaściwie. Również "zasyfione" przewody mogą być powodem przegrzewania.
  • Poziom 2  
    odkręciłem zbiornik przed wymianą termostatu, nie było bąbli, więc uszczelka jest dobra. sprawdzę jeszcze te kable. a pytanie: słyszałem, że być może komputer pamięta o awarii, i wystarczy odłączyć akumulator. czy to prawda?
  • Poziom 17  
    szefo44 napisał:
    słyszałem, że być może komputer pamięta o awarii, i wystarczy odłączyć akumulator. czy to prawda?

To raczej mało prawdopodobne. Jeśli pamięta coś to jakieś podstawowe ustawienia wtrysku.

Wentylator się włącza kiedy wzrośnie temperatura?
  • Poziom 2  
    wentylator się nie włączał, ale już działa. tyle, że na razie nie wzrosła temperatura na tyle, żeby musiał się włączyć.