Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

agregat chłodniczy przy samochodzie dostawczym słabo chłodzi

sq2hcc 09 Lip 2013 18:30 1920 5
  • #1 09 Lip 2013 18:30
    sq2hcc
    Poziom 8  

Witam

mam problem z agregatem chłodniczym przy samochodzie dostawczym
    agregat napędzany sprężarką zamontowaną przy silniku auta czynnik r-404
    chłodnia ścianka około 5cm podłoga również izolowana pianką przyprowadziłem auto z Hiszpanii chłodnia schładzała do około 5 stopni no i zachciało mi się aby schładzała na minus przyjechał ,,fachowiec,, podłączył zegary dobił około 05kg czynnika i miało być dobrze było ale tylko kilka dni następnie temperatura schodziła już tylko do 10stopni po kilku miesiącach pojechałem do drugiego partacza oczywiście stwierdził że mało czynnika walnął 07kg i miało być dobrze po przejechaniu 70kilometrów temperatura zeszła z 23 do 17 stopni ręce mi opadają proszę o radę może upuścić tego czynnika ?

• #2 09 Lip 2013 19:35
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

Ciekawe czego dobili.

• #3 09 Lip 2013 19:42
    sq2hcc
    Poziom 8  

Strumien swiadomosci swia napisał:
    Ciekawe czego dobili.

na butli pisało 404

• #4 09 Lip 2013 20:00
    kwantor
    Poziom 38  

Nie trzeba było dobijać, tyko zrobić test szczelności azotem.
    Proszę podać ciśnienia HP i LP temp. skraplania przy aktualnej temperaturze chłodni i otoczenia, wtedy będziemy "nawijać" na tej samej fali.

• #5 09 Lip 2013 21:10
    sq2hcc
    Poziom 8  

kwantor napisał:
    Proszę podać ciśnienia HP i LP temp. skraplania przy aktualnej temperaturze chłodni i otoczenia, wtedy będziemy "nawijać" na tej samej fali.

ja w tym temacie jestem zielony ,dlatego wybrałem się do fachowca ja mi się wydawało

• #6 09 Lip 2013 21:41
    kwantor
    Poziom 38  

W takim razie poproś go o te parametry- inaczej nie ma jak i o czym dyskutować.
    Chłodzenie, to bardzo prosta sprawa- proces zachodzący w zamkniętej rurze (tak z grubsza) i choć nic nie widać, trzeba dokładnie wiedzieć co się tam dzieje.
    Do tego właśnie potrzebne są pomiary podanych parametrów.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME