Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Suzuki Swift 1.3 - 2009r - Jak odłączyć fabryczny automat świateł DRL?

09 Lip 2013 18:56 2439 3
  • Poziom 2  
    W samochodzie Suzuki Swift chcę zamontować światła do jazdy dziennej LED.

W tym celu muszę najpierw odłączyć fabryczny automat, który w chwili obecnej po uruchomieniu samochodu włącza światła mijania. Zlokalizowałem, ale odłączenie go kończy się tym, że w ogóle nie można zapalić żadnych świateł w samochodzie.

Słyszałem, że automat można przełączyć zworką, ale nie wiem jak. Które żyły zewrzeć?
  • Poziom 28  
    W KIA Ceed wystarczy w wolne gniazdo włożyć bezpiecznik 10A. Może tu będzie podobnie. Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    Czy chodzi o jakieś wolne gniazdo w module sterującym światłami (DRL)? W moim przypadku jest to układ 38660-62JO firmy ASTI CORPORATION.
  • Poziom 11  
    swifter napisał:
    W samochodzie Suzuki Swift chcę zamontować światła do jazdy dziennej LED.

W tym celu muszę najpierw odłączyć fabryczny automat, który w chwili obecnej po uruchomieniu samochodu włącza światła mijania. Zlokalizowałem, ale odłączenie go kończy się tym, że w ogóle nie można zapalić żadnych świateł w samochodzie.

Słyszałem, że automat można przełączyć zworką, ale nie wiem jak. Które żyły zewrzeć?

Za regulacją wysokości świateł jest biała wtyczka, należy odszukać w wtyczce kabel żółto-czarny łączący się z niebieskim. To połączenie należy rozłączyć a żółto-czarny kabel idący z modułu podłączyć do masy.
    Po tym zabiegu światła już nie będą się zapalały automatycznie po zapłonie.