Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP deskjet 980cxi - Po włączeniu do sieci "piszczy".

michail123x 09 Jul 2013 19:25 2553 5
    michail123x
    Level 11  
    Witam, mam problem z drukarką atramentową HP deskjet 980cxi, która pomimo tego, że jest w pełni sprawna ( bardzo ładnie drukuje wszystkie kolory, dobrze pobiera papier i bez problemu przyjmuje rozkazy) to gdy wkładam do niej wtyczkę do sieci to pomimo tego, że jest wyłączona piszczy, po włączeniu także piszczy. Ale podczas drukowania piszczenie to zanika. Wydaje mi się że może to być coś z zasilaczem. Próbowałem nagrać ten dźwięk, lecz kamera tego niezarejestrowała.
    Dla porównania wziąłem inną bardzo podobną drukarkę też HP, lecz z niej nie słychać piszczenia.
    Dzida
    Level 17  
    Dość stary sprzęt, raczej na pewno to zasilacz, jak się włączy wtyczkę to dostaje napięcie nawet bez włączania przyciskiem i sobie piszczy, jak się wyciągnie to cichnie od razu albo po chwili. Jeżeli drukarka działa to niech sobie piszczy, chyba, że Ci bardzo przeszkadza to można dostać takie zasilacze, nawet ja mam kilka (od innych drukarek serii 900 ale przypuszczam, że są identyczne).
    michail123x
    Level 11  
    Zastanawiam się jaki element zasilacza może być uszkodzony, przez co piszczy. Spróbuję pomierzyć, bo w końcu zasilacz nie jest zbytnio skomplikowany. Jak mi się nie uda to po prostu zamontuję dodatkowy wyłącznik bezpośrednio na wejściu AC.

P.S. Trochę odchodzę od tematu, ale mam parę ważnych dla mnie pytań:
    Jaką drukarkę atramentową (lepsze było by nawet combo ze skanerem) polecilibyście mi (cena ok do 250zł, ale droższe propozycję też mogę rozważyć). Canony raczej odpadają pomimo że to bardzo fajne drukarki, ale gdy uszkodzi się głowica to koniec, tym bardziej że nowa kosztuje więcej niż nowa drukarka.

Posiadam pół litrowe tusze canon do dolewki, więc interesuje mnie taka drukareczka, która po dolaniu będzie działać (bez chipów).

A czy rodzaj dolewanych tuszy( firma, model drukarki) ma jakiś większy wpływ (czy różnią się np. gęstością)? Bo do HP dolewałem canon i wszystko jest Ok.

No i jeszcze tylko jedno czy pojemniki na tusze (już w drukarce) muszą mieć odpowietrzenie, bo gdy zatkałem koreczki jak fabrycznie po dolaniu w tej piszczącej drukarce to nie chciała drukować, a po wyjęciu drukowała bez smug?
    User removed account
    User removed account  
    michail123x
    Level 11  
    Wielkie dzięki, chciałbym jeszcze tylko wiedzieć czym najlepiej wyczyścić głowicę gdy zaschnie, gdyż różnie ludzie piszą, np. że woda nie zaszkodzi, a gdy od canona mp 520 zamoczyłem tak głowicę na 1-2 mm i po wytarciu włożyłem to się popsuła, przez co drukarka stała się bezwartościowym śmieciem.

A co do zasilacza to piszczenie chyba niczym groźnym nie jest, a z ciekawości ile mógłby taki zasilacz kosztować (używany) ?
    HP deskjet 980cxi - Po włączeniu do sieci "piszczy".
    32 V stałe, 0,95 A.
    User removed account
    User removed account