Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Romet 767 - Za niskie napięcie na wyjściu z regulatora napięcia

09 Lip 2013 19:44 1737 3
 • Poziom 11  
  W moim Romecie 767 na wyjściu z regulatora napięcia na żółtym przewodzie idącym do świateł są tylko 4 V prądu zmiennego, ale gdy odłączę zestaw oporników (są dwa - 30W i 5 W) to napięcie wynosi ok. 17 V. Jest nowy iskrownik, nowe magneto, nowy regulator napięcia i jest nowy zestaw oporników. Co może być przyczyną tej usterki?
 • Poziom 30  
  Żółty przewód to wyjście z cewek ładowania idący wprost na światła oraz do wejścia regulatora napięcia. Oporniki mają za zadanie zmniejszać wartość do takiej, by ze wzrostem obrotów nie przepalało żarówek. Jak zmienia się napięcie wraz z obrotami? Wartości rezystorów dobre?
 • Poziom 11  
  Napięcie wraz ze wzrostem obrotów rośnie. Na czerwonym przewodzie jest 12-13V, na białym przy dużych obrotach dochodzi do 30, na żołtym tez rośnie. Rezystory sa z wartościami takimi jak w oryginale - 30W i 5 W. Iskrownik najpierw miałem z dwoma cewkami wysokiego napięcia i wyjściem dwóch pojedyńczych przewodów i dwóch w kostce. Wtedy na żółtym było 7 V. A teraz mam z jedną cewka wysokiego i dwa przewody pojedyńcze i trzy w kostce, bo tak jest w kostce do które podłącza sie przewody z iskrownika.
 • Poziom 11  
  Problem rozwiązany. Zamykam temat.