Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem Napięcie Procesora - Wysoka temperatura Procesora

razzq 09 Jul 2013 21:33 2622 4
 • #1
  razzq
  Level 9  
  Witam. Mam problem, nie dawno kupiłem nową płytę główną. Problem polega na tym, że procesor się przegrzewa podczas grania lub nawet siedzenia na YouTube i komputer się wyłącza. Kiedyś miałem płytę GIGABYTE i wystarczyło po prostu zmienić napięcie procesora, chciałem zrobić tak samo lecz w moim biosie niema takiej opcji. Proszę o pomoc. :cry:

  Parametry:
  Płyta Główna: FUJITSU SIEMENS model MS-7304VP-A13
  Zasilacz MODECOM MC 530w Carbon
  AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5000+ (2,60GHz)
  Ram: 5GB
  nVidia GeForce GT610 (2GB)
  Windows7 Ultimate 64Bit
  Dodaję zdjęcia z Biosu
  Problem Napięcie Procesora - Wysoka temperatura Procesora Problem Napięcie Procesora - Wysoka temperatura Procesora Problem Napięcie Procesora - Wysoka temperatura Procesora
 • #2
  pawelr98
  Level 39  
  Może spróbuj shift+F1 na biosach american megatrends czasami działa.Ale jest to płyta FUJITSU SIEMENS więc pewnie nic nie będzie. Ostateczność to voltmod/wgranie biosu "normalnego" modelu.
 • #3
  razzq
  Level 9  
  Gdzie znaleźć taki bios, szukałem w internecie ale nigdzie nie mogłem znaleźć .
 • #4
  Iwantcookie
  Level 17  
  Na stronie producenta powinna być lista wersji biosów łącznie z linkami do downloadu. Sądzę że jeśli tam nowszego nie znajdziesz to być może do tej płyty owego nie ma.
 • #5
  pawelr98
  Level 39  
  Chodzi o bios z "normalnej" płyty czyli z nierebrandowanego modelu. Bo większość płyt takich producentów jak DELL,HP itp. to są okrojone modele normalnych płyt. Podstawą przy takiej "przemianie" jest przede wszystkim zmiana biosu a dopiero potem usuwanie dodatkowych portów itp. . Więc szukaj modelu identycznego z twoja płytą lub bardzo podobnego.