Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem Napięcie Procesora - Wysoka temperatura Procesora

razzq 09 Jul 2013 21:33 2622 4
    razzq
    Level 9  
    Witam. Mam problem, nie dawno kupiłem nową płytę główną. Problem polega na tym, że procesor się przegrzewa podczas grania lub nawet siedzenia na YouTube i komputer się wyłącza. Kiedyś miałem płytę GIGABYTE i wystarczyło po prostu zmienić napięcie procesora, chciałem zrobić tak samo lecz w moim biosie niema takiej opcji. Proszę o pomoc. :cry:

Parametry:
    Płyta Główna: FUJITSU SIEMENS model MS-7304VP-A13
    Zasilacz MODECOM MC 530w Carbon
    AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5000+ (2,60GHz)
    Ram: 5GB
    nVidia GeForce GT610 (2GB)
    Windows7 Ultimate 64Bit
    Dodaję zdjęcia z Biosu
    Problem Napięcie Procesora - Wysoka temperatura Procesora Problem Napięcie Procesora - Wysoka temperatura Procesora Problem Napięcie Procesora - Wysoka temperatura Procesora
    pawelr98
    Level 39  
    Może spróbuj shift+F1 na biosach american megatrends czasami działa.Ale jest to płyta FUJITSU SIEMENS więc pewnie nic nie będzie. Ostateczność to voltmod/wgranie biosu "normalnego" modelu.
    razzq
    Level 9  
    Gdzie znaleźć taki bios, szukałem w internecie ale nigdzie nie mogłem znaleźć .
    Iwantcookie
    Level 17  
    Na stronie producenta powinna być lista wersji biosów łącznie z linkami do downloadu. Sądzę że jeśli tam nowszego nie znajdziesz to być może do tej płyty owego nie ma.
    pawelr98
    Level 39  
    Chodzi o bios z "normalnej" płyty czyli z nierebrandowanego modelu. Bo większość płyt takich producentów jak DELL,HP itp. to są okrojone modele normalnych płyt. Podstawą przy takiej "przemianie" jest przede wszystkim zmiana biosu a dopiero potem usuwanie dodatkowych portów itp. . Więc szukaj modelu identycznego z twoja płytą lub bardzo podobnego.