Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toroidy do sprzętu audio. Trafo buczy.

akmes 06 Mar 2005 11:00 1963 9
  • #1 06 Mar 2005 11:00
    akmes
    Poziom 15  

Witam.

Spłodziłem jakiś czas temu końcówkę na 2xTDA7293 do suba, i mam problem z buczącym trafem, oczywiście przeglądałem w tej sprawie forum, i dowiedziałem się że te typy już tak mają (trafo mam z Indela), próbowałem już różnych sposobów i wszystkie zawiodły, trafo buczy jak BM'ka na wolnych obrotach (cicho, ale w nocy przy oglądaniu filmików poprostu przeszkadza).

Na forum trafiłem na taki adres:
    http://www.toroidy.pl/produkty.php?produkt=6

Czy ktoś może kupował tam trafa, te toroidy audio to tylko tekst reklamowy czy faktycznie coś dają?

0 9
  • #2 06 Mar 2005 11:09
    Gonzo
    Poziom 15  

Witam.

Próbowałeś zalać rdzeń (blaszki) lakierem nitro?

Pozdrawiam.

0
  • #3 06 Mar 2005 11:42
    robball
    Poziom 21  

Kupiłem tam trafo 300VA, 2x24V, w zwykłym wykonaniu. Trafko poszło jako zasilanie do mostka na TDA7294 w piecu gitarowym. Przykręcone do kawałka sklejki w niewygłuszanej obudowie z płyty - troche słychać buczenie, ale nieznacznie. Trafka tanie, wyglądają dośc przyzwoicie.

0
  • #4 06 Mar 2005 12:01
    Masster
    Poziom 32  

Transformatory może nie najtańsze ale za to pożądnie wykonane (nawet na zamówienie) kupisz w firmie MKPT. Gotowy transformator dostaniesz w ciągu tygodnia. W moim wzmacniaczu sprawuje się wyśmienicie i nie buczy.

Ich strona: http://www.mkpt.pl/

0
  • #5 08 Mar 2005 19:41
    jaro_21
    Poziom 21  

akmes napisał:

Na forum trafiłem na taki adres:
    http://www.toroidy.pl/produkty.php?produkt=6

Czy ktoś może kupował tam trafa, te toroidy audio to tylko tekst reklamowy czy faktycznie coś dają?

właśnie uruchomiłem wzmacniacz 2xTDA7294 i w zasilaczu mam toroida 300VA 2x24V zamówionego z www.toroidy.pl
    trafo jest wielgachne ale spisuje się jak narazie dobrze nic nie buczy poza wentylatorkiem :)

ps jak toroid był zamawiany to nie dało się kupić z przedpłatą na konto tylko za pobraniem

0
  • #6 08 Mar 2005 20:03
    john_t
    Poziom 29  

Toroid to najbardziej optymalny kształt rdzenia magnetycznego (młodszy brat tzw. trafo zwijanych). Jeśli takie trafo burczy to oznacza że jest źle zalany rdzeń lub uzwojenie (chodzi o impregnat - wypełnienie) lub użyto złego materiału na rdzeń. Może też być przeciążony, ale wtedy by się też przegrzewał.

0
  • #7 09 Mar 2005 01:44
    Tremolo
    Poziom 43  

Moim zdaniem to może być kwestia nie toroidu tylko blędów pętli masy czy tez niedopasowania... a może nawet zbyt małych kondensatorów by powiedzieć .

czy próbowałeś na innym trafie?

To wszystko jeśli chodzi o buczenie w glośniku ( czy tez przedostawanie się tych drgań do wzmacniacza)...

jedyne co można zrobic to odizotowac akustycznie ten transformator jesli to tylko sprawa drgan mechanicznych. Ktoś mógł najprawdopodobniej źle jedną z pętelek zawinać i przez to nie pokrywa się z reszta i sobie drga 50 razy na sekunde.

0
  • #8 09 Mar 2005 08:47
    akmes
    Poziom 15  

Nie chodzi mi o buczenie w głośnikach, tylko "buczenie" samego trafa.
    Chyba jedna spróbuję to trafo z www.toroidy.pl

0
  • #9 09 Mar 2005 13:16
    klan
    Poziom 15  

no własnie tani transformator i buczenie, lepiej dołozyć te 30 zł i kupić lepszej firmy ja mam INDELA i nie narżekam dali jeszcze podkładki gumowe to dośc ważne,

A,,, może go zamocowałeś na sztywnio do obudowy,,,,,

no jak tak to nie ma mowy żeby nie buczał,,

pozdro,,,,,

0
  • #10 09 Mar 2005 14:15
    john_t
    Poziom 29  

Słuszna uwaga Klan zjawisko magnetoskrypcji dotyczy wszystkich tranfo dlatego montujemy je przez podkładki.

0