Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Premium 400 1998r - Po przekręceniu stacyjki świecą się światła stop.

10 Lip 2013 10:07 3729 7
  • Poziom 13  
    Witam i proszę o pomoc w zdiagnozowaniu usterki w Renault premium z 1998r bo mechanicy rozkładają już ręce. A mianowicie podczas jazdy nagle same załączyły się światła stop i gdy naciskam hamulec to one lekko przygasają ale nie wyłączają się. Mechanicy już sprawdzili wyłącznik kolo pedała hamulca, bezpieczniki, przekaźnik oraz lampy i dalej nie wiedza co może być przyczyna ze po przekręceniu stacyjki od razu pala się światła stopu w ciągniku a gdy zgaszę kluczyk to one gasną. Nie gasną nawet jak włączy się światła mijania po prostu z tyłu pojazdu jest aż jasno wtedy. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć co może być ewentualna przyczyna tego lub czy ma ktoś jakiś schemat tej instalacji z góry bym dziękował.
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 23  
    A retarder nie włącza świateł stop? Może w tym kierunku trzeba iść.
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 13  
    Retarder kolego jest ale on nie działa gdyz uszkodzony jest od ponad roku czasu. Bo w tej reni jest tylko jeden włacznik swiateł stop tak kolego? Czy jest jeszcze jakis który załancza to? Bo mechanicy od ciezkiego sprzetu powiedzieli ze npod podałem jest włacznik i idzie do skrzynki bezpieczników potem do przekaznika i do lamp i cała to filozofia tak powiedzieli.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    piotrek7j87 napisał:
    idzie do skrzynki bezpieczników potem do przekaznika

A przekaźnik świateł Stop jest załączony czy nie ?
  • Poziom 13  
    Jak naciskam hamulec stop to przekaznik zalancza sie po czym w lampach swiatła stop lekko przygasaja.Jedynie swiatła stop nie dzialaja jak wyłacze stacyjke a jak włacze to odrazu sie pala.

Dodano po 6 [minuty]:

A czy dysponuje ktos schematem do tej reni jak tam podłaczone sa swiatła stopu?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Jak kolega wyżej napisał. Miałem podobny problem w ciagniku rolniczym, po włączeniu kierunkowskazu migaly światła stop. Powodem była przetarta wiązka kabli w przyczepie.
  • Poziom 13  
    Problem rozwiazany a przyczyna było przetarty przewód od retardera.