Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Buffalo BSMPB08CA - przenośna ładowarka akumulatorowa z ogniwem 2200 mAh

pseven 10 Lip 2013 10:56 3633 4
  • Buffalo BSMPB08CA - przenośna ładowarka akumulatorowa z ogniwem 2200 mAhJapońska firma Buffalo wprowadziła do sprzedaży nowy model uniwersalnej przenośnej ładowarki akumulatorowej oznaczonego symbolem BSMPB08CA.

Urządzenie mieści w sobie zespół ogniw o pojemności 2200 mAh i umożliwia doładowanie akumulatora dowolnego urządzenia za pośrednictwem kabla zakończonego wtykiem USB.

Urządzenie zamknięte zostało w obudowie o wymiarach wynoszących około: 72 x 25 x 30 mm i waży 67 gramów.

Sugerowana cena detaliczna modelu BSMPB08CA wynosi 3465 jenów japońskich (ok. 120 zł).

Źródło:
    http://en.akihabaranews.com/137153/accessories/buffalo-portable-battery-bsmpb08ca-for-digital-cameras-capable-of-charging-3-digital-cameras-on-a-full-charge

Fajne! Ranking DIY
    O autorze
    pseven
    Tłumacz Redaktor
    Z wykształcenia - technik elektronik. Pasja - nowe technologie. Dla portalu Elektroda opracowuje informacje produktowe z dziedziny elektroniki, elektroniki przemysłowej. W zespole Elektroda.pl od 2009 roku.
    Specjalizuje się w: webwriting, tłumaczenia instrukcji obsługi ang-pol
    pseven napisał 8483 postów o ocenie 1527, pomógł 0 razy. Jest z nami od 2009 roku.
  • PCBway
    Nathir
    Poziom 14  
    Czyli nie wiemy nic. 2200mAh to żadna informacja (przy jakim napięciu ta pojemność), ale ja spodziewam się w środku jednego ogniwa Li-Ion + niskiej sprawności przetwornicę napięcia.

Co innego gdyby w środku było 100 ogniw 2200mAh połączonych szeregowo.
    Oba takie akumulatory mają tę samą pojemność, co nie znaczy, że tę samą energię.

W każdym razie drażni mnie cena. Sam wykonałem podobne urządzenie, którego kosztorys mieści się w 50zł, a głównym elementem jest przetwornica step down 5V + ogniwa sanyo z allegro.
    Pojemność takiego home made cacka zależy oczywiście od ilości zakupionych ogniw, które wcale drogie nie są.
  • PCBway
    pan_kotek
    Poziom 20  
    Nathir napisał:

W każdym razie drażni mnie cena. Sam wykonałem podobne urządzenie, którego kosztorys mieści się w 50zł, a głównym elementem jest przetwornica step down 5V + ogniwa sanyo z allegro.
    .

Nie doliczyłeś: czasu swojego, czas poświęconego zamówienie z Allegro, a przypadku firmy Buffalo nie doliczyłeś: kosztów opracowania, premii dla prezesa itp...

Link z danymi tej baterii
    http://buffalo.jp/products/catalog/supply/power/mobilebattery/camera/bsmpb08ca/
    leo1
    Poziom 14  
    Nathir a jak ładujesz swoje ogniwa? Bo w tego typu projektach jest to wbudowana funkcja i przeważnie ładowanie odbywa się przez ten sam port usb.
    Nathir
    Poziom 14  
    Do kolegi pan_piotrek.
    Niestety nie znalazłem informacji, które mnie interesują. Po użyciu google tłumacza wyczytałem, że jest tam akumulator litowo jonowy o poj. 2200mAh. Jestem na 99% pewien, że jest to pojedyncze ogniwo litowo jonowe rozmiaru 18650.

Co do mojej przenośnej ładowarki.
    Zasilam ją między innymi z ogniw Li-Ion ładowanych podobnym sprzętem co w linku: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2313804.html

Ja swoją ładowarkę zbudowałem na tym samym układzie. Nie obudowywałem jej, jest to kawałeczek PCB o wymiarach około 3x2cm, zasilany z USB. Mam takie dwie.

Ogniwa łącze szeregowo, co daje mi napięcie w przedziałach ok. 8,4-7V (zależnie od poziomu naładowania ogniow). Napięcie to pozwala przetwornicy na stabilizację napięcia wyjściowego USB 5V.

Ogniwa 2200mAh kosztują na allegro mniej niż 10zł za sztukę, ja kupiłem 4 markowe z demontażu i po pół roku ładowania telefonu co jakiś czas oraz zasilania przenośnego routera nie zauważyłem spadku pojemności.

Wracając do tematu.
    Faktycznie, moja przenośna ładowarka nie jest taka zgrabna, ładna i zintegrowana. Muszę do niej zewnętrznie na kablu nieładnie podłączać ogniwa. Do ładowania ogniw potrzebna jest specjalna ładowarka (swoją drogą prawie darmowa - układ sample, kilka rezystorów i wtyk USB).

Jednakże jako osoba nie zamieszkująca w pobliżu miejsca edukacji często korzystam z telefonu/routera podczas codziennej podróży i moje rozwiązanie mi odpowiada. Koszt, jak pisałem, mniejszy niż 50zł. Wszystko można zrobić w jeden dzień. Jej pojemność łatwo zwiększyć dokupując więcej (tanich!) ogniw. Jeszcze jej tak naprawdę nie skończyłem, bo nie napisałem programu do uC, który miał monitorować napięcie baterii.

"nie doliczyłeś: kosztów opracowania, premii dla prezesa itp... "
    Sorry, ale właśnie to mnie drażni, że sam mogę sobie to zrobić lepiej za mniej niż pół ceny.