Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW E39 - Multifunkcja sterowanie radiem

10 Lip 2013 11:03 10224 4
 • Poziom 9  
  Witam,
  Posiadam BMW E39 przedliftowe z kierownicą serducho jak na fotce:

  BMW E39 - Multifunkcja sterowanie radiem

  Kierownica ma sterować radiem- Kenwood KDC U30R, radio posiada w kostce i instrukcji opisany przewód do sterowania (zielono niebieski o ile dobrze pamiętam).

  Aby sterować jakimkolwiek nie fabrycznym radiem wymagany jest moduł dodatkowy, zakupiłem więc moduł 2Connects CTSBM003 oraz przewód uniwersalny do kenwood`a.
  BMW E39 - Multifunkcja sterowanie radiem

  Po podłączeniu nie ma żadnej reakcji na klawisze- przyciski multifunkcji są sprawne, całe jej sterowanie to 1 przewód ibus. Przewód ten podłączam do białego przewodu który idzie do tego modułu następnie do kostki wychodzącej z uniwersalnym kablem (kolor również biały) podpinam do ibus radia czyli przewodu niebieski-zielonego.

  Czy ktoś przerabiał taką instalacje, czy może to radio jednak nie ma w obsłudze sterowania?
  Będe wdzięczny za pomoc.
 • Poziom 9  
  Rozebrałem kierownice, wszystko wybebeszyłem- przewody idą od przycisków radia do przycisków temapomatu, dalej pod kolumne kierowniczą [przez taśmę kierownicy] i ibus idzie w stronę radia, przewody niby sprawne.
  Rozbierałem przyciski, wyczyściłem- gumki są okej, nie widać uszkodzeń.
  Przyciski podświetlają się jednak nie działają- inaczej podłączyć się ich chyba nie da przecież ;/
 • Poziom 42  
  Jak masz 39 po 1999roku , to masz okablowanie z kierownicy do samego radia - mała kostka na sześc przewodów (pinów ma więcej ) i ją trzeba skonfigurować z Twoim radiem. Chyba,że dla "feivocloków" jest inne okablowanie.
 • Poziom 9  
  Przedlift- 528i 1998r. Sterowanie jest przez 1 przewód. z taśmy multifunkcji wychodzi chyba 5 przewodów (+, masa, Klakson, kaebl sterujący tempomatem oraz ibus do radia). W aucie jest oryginalna kostka radia 17pin taka jak w adapterze. Podłączając ibusa z kierownicy do adaptera nie otrzymuje zupełnie żadnego efektu ; /