Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka Whirlpool AWE 6519

kriss2211 10 Lip 2013 11:09 2535 6
  • #1 10 Lip 2013 11:09
    kriss2211
    Poziom 11  

Witam, mam problem z ww pralką, cieknie! okazało się że fartuch był pęknięty więc wymieniłem i przy okazji łożysko też, bo woda leciała na nie i huczało, strasznie trzęsła przy wirowaniu więc wymieniłem amortyzator i jest ok, uszczelniłem silikonem wokół fartucha u góry coby mieć pewność że woda nie będzie lecieć a co się okazuje czasem co 3 pranie mniej więcej jest woda pod pralką nie mam już siły walczyć z nią :( co może być jeszcze przyczyną cieknącej wody i to zdaża sie podczas wirowania, a gdy patrzę z boku trochę fartuch u góry jest mokry czyli nadal z fartucha ? mimo iż jest cały ?

0 6
  • #2 10 Lip 2013 11:14
    egon42
    Poziom 37  

Kolego nikt nie poda przyczyny cieknięcia trzeba patrzeć i lokalizować przeciek, jeżeli cieknie przy wirowaniu to najprawdopodobniej cieknie gdzieś z góry bo przy wirowaniu woda obija cię dokładnie po całym zbiorniku a jak by było gdzieś niżej to ciekło by i w czasie prania.

1
  • #3 10 Lip 2013 13:38
    kriss2211
    Poziom 11  

Cieknie z lewej strony na szczęście po przeciwnej stronie silnika, dziwi mnie to że uszczelniłem silikonem a woda nadal przedostaje się poza fartuch, jeszcze jedno po otwarciu pokrywy zawsze po praniu na uszczelce do góry jest woda i to dość dużo boję się że może dostać się do zamka, może być tak że drzwi nie dociskają do końca?

0
  • #4 11 Lip 2013 08:13
    Stefciu_B
    Specjalista AGD

kriss2211 napisał:
    uszczelniłem silikonem wokół fartucha u góry

Silikonem powinieneś uszczelnić miejsce łączenia fartucha ze zbiornikiem i mocno skręcić opaską drucianą bo stamtąd prawdopodobnie wydostaje Ci się woda ;)

0
  • #5 12 Lip 2013 10:06
    kriss2211
    Poziom 11  

Właśnie że w tym miejscu nie leci , leci gdzieś wyżej , ja już nie wiem skąd może te drzwi nie dociskają dobrze do uszczelki , bo jak wiruje to całe latają :/

0
  • #6 12 Lip 2013 10:17
    egon42
    Poziom 37  

A z góry uszczelka dobrze założona jest wszędzie tak samo wypukła?.

0
  • #7 12 Lip 2013 10:21
    kriss2211
    Poziom 11  

wydaje mi sie że dobrze , chociaż z tej strony gdzie zamek tzn z pprzodu po otwarciu pokrywy zawsze wody jest najwięcej a dzwi tak dochodzą do tej uszczelki że można je jeszcze docisnąc z 1 cm , nie wiem czy tak ma byc czy może zamek wymiec :(

0