Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zasilacz/ładowarka Hitachi A-C20E czy jest sprawna?

10 Lip 2013 11:35 1548 7
  • Poziom 18  
    Witam .
    Chciałbym się dowiedzieć jak można włączyć napięcie w zasilaczu (po stronie ładowania baterii). Po stronie podłączenia kamery wszystko jest ok (gdy przycisnę przycisk przy prowadnicy to po stronie kamery pojawia się napięcie ok 14,8V ). Po stronie baterii pojawia się napięcie rzędu 4-5V oraz przy przełączaniu przycisku (VIDEO > CHARGE) przez chwilę błyśnie czerwona dioda CHARGE i napięcie po stronie baterii nieznacznie wzrasta (przy podłączonym aku żelowym 12V o SEM ok 11,5V dioda charge pali się troszke dłużej i jaśniej a napięcie chwilowo skacze do kilkunastu woltów ) . Dioda POWER świeci się od razu po podłączeniu do sieci. Czy Koniecznie potrzebuje do tego zasilacza baterii typu VM-BP21 i VM-BP22 (Ni-MH) o napięciu 12V. Czy ma ktoś może do tego instrukcję (polski lub angielski)?

zasilacz/ładowarka Hitachi A-C20E czy jest sprawna? zasilacz/ładowarka Hitachi A-C20E czy jest sprawna? zasilacz/ładowarka Hitachi A-C20E czy jest sprawna? zasilacz/ładowarka Hitachi A-C20E czy jest sprawna?

Proszę uzupełnić tytuł postu- zgodnie z regulaminem pkt.3.1.15 [dzimi]
  • Moderator
    Kolego - napisz dokładniej do czego chcesz wykorzystać tę ładowarkę. Bo generalnie ładowarka jest sprawna. Po przełączeniu ma albo zasilać bezpośrednio kamerę, albo ładować akumulatorek.
  • Poziom 18  
    dzimi napisał:
    Kolego - napisz dokładniej do czego chcesz wykorzystać tę ładowarkę.

Chciałbym używać jej do ładowania akumulatorów żelowych i kwasowych o pojemności do kilkunastu Ah.
    dzimi napisał:
    Bo generalnie ładowarka jest sprawna.

Sprawne jest chyba tylko zasilanie bezpośrednie kamery.
    dzimi napisał:

Po przełączeniu ma albo zasilać bezpośrednio kamerę, albo ładować akumulatorek

Nie zauważyłem jakoby napięcie na akumulatorku jakoś znacząco wzrosło podczas ładowania (nie przekraczało 12V). Czy aby działały obie funkcje musi musi być podłaczona kamera oraz akumulatorek? Czy w.w. zasilacz pracując jako ładowarka może ładowac inne akumulatorki niż oryginalne?
  • Moderator
    Ładowarka nie jest przeznaczona do ładownia akumulatorów kwasowych ( żelowych).
  • Poziom 18  
    Dlatego do ładowania akumulatorów wykorzystuję wyjście do zasilania kamery, niestety z mniejszą wydajnością prądową. Dalej nie mam żadnej dokumentacji związanej z tym urządzeniem (chyba muszę szukać dokumentacji kamery ma której wyposażeniu była ładowarka).
  • Poziom 18  
    do jednego z wyjść (camera side) podłączyłem przewody i krokodylki do pozwala przy wydajności prądowej 0,8A podładowywać aku o pojemności do ok 10Ah
  • Poziom 12  
    Mam taką ładowarkę/zasilacz i po stronie kamery stabilne 14V ,a po stronie ładowania ponad 16.5V
    Ładowałem nią akku żelowe ok 7Ah
    oraz pakiety NiMH
  • Poziom 18  
    od czasu założenia tematu używam do ładowania różnych akumulatorów
    przy samochodowych i większych prąd po stronie kamery dochodzi początkowo do 3,5A i około 14,6V przy końcu ładowania ale dalej są problemy z uruchomieniem tego od strony baterii