Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowa płyta główna - vcore: fail

10 Lip 2013 13:25 1611 4
  • Poziom 8  
    Witam, parę dni temu zepsuł mi się komputer. Po wciśnięciu "power" było zero reakcji. Byłem pewien, że to zasilacz, bo ma już swoje lata. Kupiłem nowy (Chieftec 500W), wymieniłem, ale nic się nie zmieniło, cały czas nie odpalał. Zawiozłem do serwisu i okazało się, że płyta główna jest walnięta. W serwisie facet wymienił starą płytę (Gigabyte GA-G31M-ES2C) na nową (Gigabyte GA-945P-DS3 rev. 2.0), procesor został ten sam (Dual-Core E5200). Facet podkręcił również prędkość wentylatora na procesorze. Udało mu się to zrobić bez formatowania dysku. Po powrocie do domu odkryłem, że wydajność w grach spadła dramatycznie. Gry które działały wcześniej bez najmniejszych problemów przycinały tak, że grać się nie dało. Myślałem, że to konflikty sterowników od starej płyty, więc zrobiłem pełnego formata i zainstalowałem system od nowa (Win XP). Zainstalowałem również najnowsze sterowniki do wszystkiego i wymieniłem bios od płyty głównej na najnowszy. Problem z wydajnością nie zniknął, może nie jest tak źle jak przed formatem, ale i tak dużo gorzej niż przed wymianą płyty. Postanowiłem zerknąć do biosu i w zakładce "PC Health" znalazłem linijkę "Vcore: fail". Z tego co pamiętam tego "fail" nidgy tam nie było. Czy to może być przyczyną spadku wydajności? W jaki sposób to naprawić? Chciałbym zaznaczyć, że poza grami komputer sprawuje się doskonale, żadnych zwisów, resetów itd.
  • Poziom 28  
    Spróbuj pożyczyć od kogoś procka na s775 i zobacz czy będzie nadal występować,zobacz czy na podstawce w płycie głównej nie ma powyginanych lub połamanych nóżek.
  • Poziom 8  
    Płytę główną dokładnie obejrzałem i wszystko wydaje się być w porządku. Z pożyczeniem procka to może być mały problem, bo wszyscy znajomi już dawno przesiedli się na nowsze sprzęty.
  • Poziom 28  
    Możesz podać zdjęcie podstawki i procka?
  • Poziom 8  
    Teraz akurat nie ma mnie w domu, mogę podać pod wieczór.

Na innym forum znalazłem krótki wpis, ze moja nowa płyta główna (Gigabyte GA-945P-DS3 rev. 2.0) nie obsługuje tego procesora (Dual-Core E5200)!?! Wersja rev. 3 obsługuje, ale rev. 2.0 którą posiadam - nie. Na stronie Gigabyta rzeczywiście nie mają podanego dual-core. Czy to w ogóle jest możliwe? Jeżeli ktoś bardziej rozgarnięty mógłby to sprawdzić byłbym bardzo wdzięczny.

edit: Okazało sie, że ta płyta nie obsługuje mojego procka, czeka mnie kolejna wizyta w serwisie. Dzięki domio, że starałeś się pomóc.