Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Neostrada warto czy nie warto

10 Lip 2013 13:46 1656 6
  • Poziom 2  
    Witam.
    Chciałbym poradzić się Was, czy warto jest na dzień dzisiejszy wybrać Neostradę 10mb/s? Mam obecnie radiówkę 512, więc na 100% każdy net będzie lepszy, ale chodzi o to:

1. Czy nie zrywa za często połączenia i na jak długo (jeżeli wgl)?
    2. Jak jest z prędkością przyjmując że linie są w dobrym stanie?
    3. Jaki router wybrać aby śmigał?
  • Poziom 28  
    1. Zrywa lub nie zrywa, nie ma na to odpowiedzi.
    2. Nie znana jest długość twojej linii.
    3. Każdy sprawny.
  • Poziom 35  
    Radithz napisał:
    Chciałbym poradzić się was czy warto jest na dzień dzisiejszy wybrać Neostradę

Jesteś pewny, że masz wybór? Masz linię telefoniczną?
    Może się okazać, że to co masz jest jedynym rozwiązaniem:(
  • Poziom 7  
    U mnie połączenia nie zrywa nawet w burzę i nie zwalnia, ale potrafią remontować coś na liniach i 3 dni nie ma internetu.

Prędkość jest w sumie zadowalająca(mam 10MB/s), ale wysyłanie to istna katorga(10-20 kb/s).

Najlepiej korzystać z ich LiveBox'ów(skrzyń życia xd), bo wszystko masz od razu skonfigurowane i nie musisz się martwić o jakieś zmiany u nich, zrobią wszystko za ciebie.
  • Poziom 2  
    To jest jasne że wcześniej zadzwoniłbym i sprawdził czy jest możliwość założenia ale raczej powinna być... Po prostu pytam o opinie jakie macie na temat neostrady...
  • Poziom 27  
    Radithz napisał:
    Witam.
    Chciałbym poradzić się Was, czy warto jest na dzień dzisiejszy wybrać Neostradę 10mb/s? Mam obecnie radiówkę 512, więc na 100% każdy net będzie lepszy, ale chodzi o to:

1. Czy nie zrywa za często połączenia i na jak długo (jeżeli wgl)?
    2. Jak jest z prędkością przyjmując że linie są w dobrym stanie?
    3. Jaki router wybrać aby śmigał?

ad 1. Mam już Neo od kilku lat i nie zauważyłem aby mi kiedykolwiek zrywała. Jeden jedyny raz tylko nie miałem połączenia przez kilka godzin z powodu uszkodzenia kabla przez koparkę.
    ad 2. Mam umowę na prędkość 6Mb i taka też jest w realu. Przy dobrej linii może być nawet do 20Mb. Najlepiej zadzwonić na infolinię Orange, tam sprawdzą jaka może być maksymalna prędkość na Twoim łączu. Wysyłanie jest zawsze z mniejszą prędkością (u mnie chyba 256kb). Takie już są właściwości łącza ADSL.
    ad 3. Ja stosuję modemo-router z Wi-Fi Pentagram P6331-42 i nie mam z nim żadnych problemów. Na temat innych modemów nie wypowiadam się, bo ich nie znam.
  • Poziom 22  
    Ja też nie miałem , problemów.
    Ale jak może być TPsa to od razu dzwoń do Netii, bo trochę taniej.