Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Akai - Video akai do LED TV

mateusz007007 10 Lip 2013 14:52 1095 3
  • #1 10 Lip 2013 14:52
    mateusz007007
    Poziom 8  

Witam, mam taki problem. Nie mogę sobie poradzić z podłączeniem VHS do TV. Problem tkwi w tym, że VHS nie posiada euro złącza tylko 2xChinch jeden do video drugi do audio a Tv posiada tylko wejście component (zielony czerwony i niebieski) oraz audio (czerwony i biały). Tył VHS wygląda tak:
    http://img07.allegroimg.pl/photos/oryginal/33/79/58/74/3379587445_3
    Dźwięk udało mi się podłączyć natomiast obrazu nie. Próbowałem podłączyć sygnał przez dvd które posiada 3xchinch (żółty czerwony i biały) ten sam efekt dźwięk jest obrazu nie ma.

0 3
  • #2 10 Lip 2013 15:52
    anmedia
    Poziom 39  

Zamiast rozpisywac sie o magnetowidzie dobrze by bylo pokazac zlacza w TV (z Twojego postu niczego nie wywnioskujesz), ktory na pewno ma eurozlacze - np samsungi maja je w postaci specjalnej przejsciowki.

0
  • #3 10 Lip 2013 20:27
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

mateusz007007 napisał:
    Próbowałem podłączyć sygnał przez dvd które posiada 3xchinch (żółty czerwony i biały) ten sam efekt dźwięk jest obrazu nie ma.

I tak powinno być, bo DVD posiada na tych RCA tylko WYJŚCIE sygnałów audio i wideo, żaden sygnał przez DVD nie przejdzie w stronę tv.
    mateusz007007 napisał:
    Tv posiada tylko wejście component (zielony czerwony i niebieski)

Zobacz, czy któryś port RCA z tych gniazd nie jest też oznaczony na żółto, i tam podłącz obraz, a resztę jak masz.

0
  • #4 11 Lip 2013 01:06
    Polon_us
    Poziom 40  

KOCUREK1970 napisał:
    Zobacz, czy któryś port RCA z tych gniazd nie jest też oznaczony na żółto, i tam podłącz obraz, a resztę jak masz

O ile telewizor ma taką opcję, to powinno to być gniazdo Y (zielone). Trzeba jednak pamiętać o jednej dodatkowej rzeczy. Opcje dla tego wejścia w menu telewizora muszą być przestawione z Component na Composite. Bo tego rodzaju sygnał jest doprowadzany w tym przypadku z magnetowidu do telewizora.
    Niestety kolega nie podał modelu TV i nie można powiedzieć, czy taka opcja jest wbudowana.

Swoją drogą, nic nie stoi na przeszkodzie kupić przejściówkę Euro -> 3 x RCA (żółty, czerwony, biały) i użyć ją do podłączenia. Zakładam tu, że telewizor ma wbudowane gniazdo Euro. I tu również trzeba pamiętać o opcjach dla tego wejścia, tak jak wspomniałem powyżej.

Powodzenia :)

0