Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba A110 - Bardzo słabe podświetlenie - inwerter?

10 Lip 2013 14:56 2472 5
 • Poziom 14  
  Witam. W laptopie Toshiba A110 mam problem - podświetlenie ekranu jest tak słabe, że prawie nic nie widać, jedynie pod odpowiednim kątem coś zobaczy. Obraz na wyjściu zewnętrznym jest prawidłowy.

  Napięcia na wejściu inwertera to:

  1 19,3V
  2 19,3V
  3 2,64V
  4 2,73V
  5 0,45V
  6 0 GND
  7 0 GND

  Czy te napięcia są prawidłowe? Z tego co wyczytałem w internecie to dwa skrajne 6 i 7 to masa a skrajne 1 i 2 to zasilanie i one wydają się być prawidłowe, natomiast środkowe 3-5 to powinny być napięcie od załączania i podświetlania, ale nie wiem, które to które.

  Proszę o radę. W załączniku opis pinów który znalazłem w internecie, ale liczba pinów nie zgadza się z moim inwerterem, stąd też nie jestem pewny, czy dwa piny są od załączania i jeden od podświetlania, czy na odwrót?

  Pozdrawiam,
  ladovnik

  Toshiba A110 - Bardzo słabe podświetlenie - inwerter?
 • Poziom 19  
  Powinieneś przesłać zdjęcia z laptopa może w ogóle nie działa ci podświetlanie lub świetlówka jest już na wykończeniu. No i ten pin 5 trochę tu za małe napięcie. Spróbuj rozjaśnić klawiaturą to napięcie powinno się zmieniać.
 • Poziom 43  
  Więcej wywnioskujemy na podstawie oznaczeń płyty głównej.
 • Poziom 14  
  Mimo zmiany jasności świecenia przyciskami na klawiaturze napięcie na pinach się nie zmienia (a system wyświetla komunikat o zmianie jasności).

  Matryca Chunghwa claa154wa05a
  Inwerter k000040600 wk624k

  Oznaczenia płyty głównej jak już rozbiorę to podam. Chociaż wydaje mi się, że skoro regulacja jasności nie ma wpływu na napięcie, to będzie chyba wina płyty głównej.

  Próbowałem też podmieniać inwertery i matryce na inne i na wszystkich jest to samo, aczkolwiek te inne inwertery i matryce są niewiadomego pochodzenia z rozbiórki laptopów, zatem tez mogą być uszkodzone...
 • Poziom 43  
  Płyta: COMPAL LA-3171P - REV 1.0.
  Odłącz inwerter i zmniejsz podświetlanie klawiszami funkcyjnymi.
  Potem podaj napięcia z wtyku zasilania inwertera (odłączony inwerter).
 • Poziom 14  
  Winna była płyta główna - nie podawała napięcie regulacji podświetlenia prawidłowego na inwerter. Po wymianie płyty głównej można zmierzyć prawidłowe napięcie na inwerterze i wszystko działa.