Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

6 pulsowy prostownik sterowany

10 Lip 2013 16:37 1452 1
  • Poziom 1  
    Witam. Czy mógłby mi ktoś w jasny sposób wyjaśnić kilka rzeczy? Jaka jest róznica miedzy odbiornikiem czysto rezystancyjnym a indukcyjnym w przebiegach napięć? Znaczy bardziej chodzi o to dlaczego tak jest bo wiem ze dla odbiornika rezystancyjnego nie ma ujemnych napiec chwilowych ale dlaczego? Z góry dziekuje za pomoc.
  • Poziom 43  
    Witam,
    mateusz901 napisał:
    Witam. Czy mógłby mi ktoś w jasny sposób wyjaśnić kilka rzeczy? Jaka jest róznica miedzy odbiornikiem czysto rezystancyjnym a indukcyjnym w przebiegach napięć? Znaczy bardziej chodzi o to dlaczego tak jest bo wiem, ze dla odbiornika rezystancyjnego nie ma ujemnych napiec chwilowych ale dlaczego? Z góry dziekuje za pomoc.
    a mógłby, np. ja, ale nie mam tu takiego obowiązku, aby każdemu tłumaczyć to z osobna i na zawołanie.
    A wiesz co to jest biblioteka/czytelnia uczelniana, a w niej stosowne książki, podręczniki, monografie, itp. jak np. - w tej materii - monografia Profesora zw. dr hab. inż. Jerzego Lucińskiego, pt.
    Układy tyrystorowe, WNT, Warszawa, kilka wydań, pierwsze (jak dziś pamiętam, ponieważ je sobie wtedy kupiłem w czasie trwania olimpiady w Monachium) z 1972 roku.
    I nie zważaj na to, iż to już taka "staroć", ale dziś - energoelektronika - to już Nauka Klasyczna, choć Stosowana...

Pozdrawiam