Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool ADG 7665/1 - działa tylko na zmywaniu wstępnym

10 Lip 2013 16:40 3792 11
  • Poziom 7  
    Witajcie
    Mam problem ze zmywarką :
    Po załączeniu mycia wstępnego działa wszystko ok , natomiast po włączeniu któregokolwiek programu myjącego zmywarka nabiera wodę , trochę popracuje i następnie się zwiesza nie wypuszczając wody (żadne diody nie mrugają), ale wystarczy jeszcze raz uruchomić zmywanie wstępne i woda po całym cyklu jest wypompowana i zmywarka zakańcza pracę.

zapuściłem tryb serwisowy i wszystko pięknie - nic nie mrugało, wyłączyła się

z góry dziękuje za odpowiedzi

Tomek
  • Poziom 39  
    tkusnier napisał:
    wystarczy jeszcze raz uruchomić zmywanie wstępne i woda po całym cyklu jest wypompowana i zmywarka zakańcza pracę.
    Nie rozumiem. Po ponownym uruchomieniu programu powinna wypompować wodę a następnie pobrać nową i zrobić płukanie. To jak w końcu się dzieje? I co znaczy "zwiesza się"?
  • Poziom 7  
    "zwiesza się" - tzn. przestaje pracować , nie wyskakuje żaden błąd,
    i wtedy wystarczy wyresetowac program, włączyć zmywanie wstępne i ten program zakończy, ale jak wprowadzę inny dowolny program to przestaje pracować w czasie kiedy powinna wymienić wodę.
  • Poziom 7  
    witam
    po 1,5 tygodnia po puszczeniu programu serwisowego, który pozwolił na bezawaryjna pracę zmywarki dzisiaj stanęła znowu.
    tym razem po tym programie zaczęła migać dioda startu 11 razy
    wg forum jest błąd FA - czujnik wody
    może jakaś sugestia co mogę sam zrobić zanim będę zmuszony wezwać serwis ?
    ktoś pisał, że uruchomił kilka razy i ruszyło - u mnie niestety się nie sprawdziło

i to tez nie pomogło
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=6100817#6100817
  • Poziom 39  
    Sprawdź czy czujnik przełącza, czy przewody i wtyczki są w porządku.
  • Poziom 7  
    witaj
    a masz może jakiś schemat rysunkowy ?szukałem i nic nie znalazłem
    bo to co było napisane w poście do którego dałem link to robiłem od góry bez wyciągania zmywarki z obudowy, zanim się wezmę za demontaż chciałbym być przygotowany
  • Poziom 7  
    witam
    mimo czyszczenia po kilku próbnych odpaleniach znowu pojawił się błąd FA - czyli czyszczenie nic nie dało , jak sprawdzić czy jest ok ?
    naciskałem tą gumkę w środku leciutko i coś pstrykało jakby się przełączał
    ale też w międzyczasie raz wyskoczyło F3 i raz F2 a potem znowu tylko FA

z góry dzięki za pomoc
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    tkusnier napisał:
    naciskałem tą gumkę w środku leciutko i coś pstrykało jakby się przełączał
    Dobrze. Teraz sprawdź miernikiem na stykach - najpierw samego przełącznika a następnie przy module (WI) czy jest przejście jak wciśniesz.
    Ostrożnie z membraną żebyś nie przebił.
  • Poziom 7  
    witam
    czujnik został wymieniony na nowy , ale po wymianie znowu wyskakuje FA, a raz sie zdarzyło F2 i kilka kropel poleciało pod zmywarkę
    czy po wymianie czujnika trzeba zrobić jakiś reset czy coś ?
    co to może być ?
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Tak jak pisałem - idź po wiązce od czujnika do modułu. I sprawdź pływak na dnie, jego rozwarcie może powodować podobne objawy.
  • Poziom 7  
    witam
    oprócz hydrostatu zepsuta była też pompa myjąca, wymieniona
    działa wszystko ok

dzieki movzx za pomoc