Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

W jaki sposób namierzyć numer IP?

10 Lip 2013 17:10 2982 10
 • Użytkownik obserwowany
  Witam

  Na pewnym forum ktoś ciągle wypisuje na mój temat różne, nieprawdziwe informacje. Czy nie mając dostępu do konta admina, będąc zwykłym użytkownikiem forum, można namierzyć kogoś IP? Np. przez prywatną wiadomość albo post użytkownika?
  Ewentualnie czy jest możliwość sprawdzenia IP po mailu?
 • Poziom 43  
  Po mailu można ustalić, ale nie każdy serwer przesyła IP nadawcy. Jednak IP można ukryć przez PROXY, TOR, VPN. Można tez mieć dynamicznie przydzielane za każdym restartem modemu/routera. Niewiele osób ma stałe IP, a jeszcze mniej jest na tyle głupich, żeby krecią robotę wykonywać bez zadbania o swoją anonimowość. Reasumując, takie poszukiwania po IP raczej niewiele Ci dadzą.
 • Moderator - Sieci, Internet
  Zwróciłeś się z problemem do administratora forum?
 • Użytkownik obserwowany
  Myślałem nad tym ale chciałbym być anonimowy. Pytam czy jest inny sposób. Przez maila możemy, a przez prywatną wiadomość?
 • Moderator - Sieci, Internet
  SkromnyPatryk napisał:
  Pytam czy jest inny sposób. Przez maila możemy, a przez prywatną wiadomość?


  Raczej nie ma, nie mamy nawet informacji co to za forum i na jakim silniku działa!? Dane adresowe są znane administracji, oczywiście pod warunkiem że ktoś nie używa proxy czy innej aplikacji maskującej.
 • Użytkownik obserwowany
  fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
  Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

  Kolego jjmasek nie pogniewaj się ale wyglądasz jak gość z teleexpresu;D
 • Poziom 19  
  Co i komu chcesz zrobić? Mnie oszukano ze sprzedażą zepsutej pralki, namierzyłem gościa po adresach IP, wystarczyło złożyć wniosek do sieci komórkowej o namierzenie telefonu po skojarzeniu z adresami. Myślisz, że policja czy prokuratura się tym zajęła?

  "Brak znamion czynu zabronionego".

  Kupiłem fotelik dla dziecka, na alledrogo, przyszedł bez pasów, masa przesyłki niezgodna z masą katalogową jako dowód. Sprzedawca do niczego się nie przyznał. Zgadnij co na to prokuratura (krakowska) ?

  Uzasadnienie jak powyżej.

  Tydzień temu na osiedlu obok zatłukli gościa na śmierć bo postawił się gówniarzom. Nagrania z monitoringu obiegły cały kraj, co na to prokuratura? Nikomu nie postawili zarzutów mimo schwytania sprawców.

  Odpowiedz sobie na pytanie w jakim kraju bezprawia żyjemy a następnie zastanów się co chcesz zrobić z uzyskanymi adresami IP... no chyba, że masz znajomości w rządzie, to może się Twoją sprawą zajmą.
 • Użytkownik obserwowany
  Nie chodzi mi o sądowanie się, tylko chciałbym prywatnie się dowiedzieć, kto to wypisuje. Co z namierzeniem na tym forum? Podałem typ forum powyżej.
 • Poziom 43  
  Po IP i tak się niczego nie dowiesz, chyba, że dasz radę dopasować człowieka do adresu (mało prawdopodobne).
 • Poziom 43  
  Skoro nie widać IP nigdzie, to te adresy ma tylko administrator forum. Żadna prywata nie wchodzi tutaj w grę, a poszukiwanie konkretnej osoby na tej podstawie, to już w ogóle abstrakcja.