Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Kupię] Urządzenie wielofunkcyjne laserowe

10 Lip 2013 19:58 4443 26
  • Poziom 2  
    Witajcie,

posiadam atramentowe urządzenie wielofunkcyjne HP psc 1315, jednak ze względu na słaby i wolny wydruk jestem zmuszona wymienić je.

Drukuję obecnie 500 stron dziennie i potrzebuję szybkiego i taniego w eksploatacji urządzenia.

Polecono mi HP 4615 i HP Officejet 6700 z Technologią termiczną HP Inkjet.
    Czy ktoś może mi coś o niej napisać?

Czy może lepiej wybrać urządzenie wielofunkcyjne laserowe?

Będę wdzięczna za pomoc.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    HP 1315 zakupiłam jeszcze będąc na studiach i wtedy wystarczało. Od momentu rozpoczęcia pracy przestało wystarczać dlatego potrzebuję nowego urządzenia :)

Jest to w około 80% tekst i drukowanie obrazów sporadycznie Gdzie druk kolorowy można by w sumie zastąpić wydrukiem w skali szarości.

Urządzenie jest do użytku domowego i potrzeby biurowe.

Miejsce jest niewielkie ze względu na ograniczenia pokoju.

Dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    Nie jest potrzebny wydruk skanowanego obrazu., jednak ksero jak najbardziej. Skaner jako urządzenie też jest niezbędne. I najlepiej żeby wszystko było w jednym urządzeniu ze względu na ograniczone miejsce w domu.
  • Poziom 8  
    Dell 2155cn

Dodano po 37 [sekundy]:

zależy za jaką kwotę
  • Poziom 20  
    HP LJ M1132 jak najbardziej w tym przypadku wystarczy, tonery zamienniki tanie i łatwo dostępne. Jak do domu, gdzie miejsca mało to nie ma sensu oferować typowej kserokopiarki (ciężar i rozmiar) będą jej wadami.
  • Poziom 34  
    Panowie dołączę się do prośby, Potrzebuję drukarki coś w stylu tej HP LJ M1132 ale kolorowej, żeby miała skaner i ksero.
  • Poziom 20  
    Kwestia założeń jaki budżet, ile planujesz wydruków, urządzenie laserowe tak?
  • Poziom 34  
    Budżet około 1000zł, wydruków nie dużo około 150 miesięcznie czarno-białych i kolorowych łącznie.
  • Poziom 20  
    Kup drukarkę laser kolor i jako drugie wielofunkcyjne laserowe. Cenowo powinno styknąć.
  • Poziom 9  
    Witam jestem zainteresowany HP m1132 tylko tekst będzie drukowany. To dobry wybór ??
  • Poziom 20  
    Michell napisał:
    Witam jestem zainteresowany HP m1132 tylko tekst będzie drukowany. To dobry wybór ??

Kolego, ogólnie to dobry wybór, ale zależy też ile przewidujesz wydruków miesięcznie, jeśli do 1.000 str/mies to ok, powyżej to już niekoniecznie.
  • Poziom 9  
    Max 100 miesięcznie potrzebuję solidnego bezawaryjnego przewidywalnego COMBO to akurat taka drukarka m1132 która będzie miała wszystko i tonery ok. 50 zł to dobry interes. Dzięki za podpowiedz
  • Poziom 20  
    btomko napisał:
    thorgee

Co mi proponujesz?

Jutro napisze jak będę w robocie, bo tam mam podgląd na największe hurtownie w Polsce to zobacze co mieści sie w budżecie.

Dodano po 1 [minuty]:

Michell napisał:
    Max 100 miesięcznie potrzebuję solidnego bezawaryjnego przewidywalnego COMBO to akurat taka drukarka m1132 która będzie miała wszystko i tonery ok. 50 zł to dobry interes. Dzięki za podpowiedz

Ciesze się, że pomogłem.
  • Poziom 12  
    Z kolorów do 1000zł - HP Pro 175a (kabel USB) lub 175nw(sieć i wi-fi). Powolna, czteroprzebiegowa, ale w razie co podróbki masz. Tonery na ok. 1000 stron, bęben na ok. 10000 stron. Mają skaner płaski oraz ADF. Bez dupleksu.

Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Przecież pytanie konekencji, michella i btomko to zupełnie 3 różne sprawy i różne nakłady, w ostatnim przypadku - 150 stron miesięcznie.
  • Poziom 34  
    Panowie to może z innej strony.
    Jaka dobra drukarka laserowa kolorowa, najwyżej skaner dokupię osobno a z ksera bym zrezygnował, chyba ze jest drukarka laserowa z ksero.
  • Poziom 20  
    proponowałbym:

sama drukarka kolor:
    Z nowych
    1) Konica-Minolta mc 1600w
    cena około 700-800 zł, jedna z tańszych drukarek kolor, w pracy kolorowej trochę wolna, ale tonery na 2.500 stron każdy i są tanie zamienniki

2) HP COLOR LASERJET PRO 200 M251N
    cena około 1.000-1.200 zł, wyższa półka technologiczna od Minolty, tonery kolor na 1.800 str, czarny na 2.500 str, są zamienniki

Z używanych
    3) Ricoh spc 410 dn
    cena może być do 1.500 zł, to półka profi więc i parametry i moc jest najwyższa, tonery na 15.000 każdy i są stosunkowo dobre i tanie zamienniki

Z urządzeń laserowych wielofunkcyjnych:
    Mono nowe:
    1)HP LJ M1212nf
    cena około 900-1.000 zł, tonery na 1.600 str, tanie zamienniki

można rozważyć także Samsunga scx 3405, cena w stosunku dużo niższa, tonery mają podobną wydajność, ale ich cena nawet w zamiennikach jest 200-300% ceny zamiennika hp m1212...

Kolor nowe:
    2) HP LASERJET PRO 100 M175A MFP
    cena około 1.000 zł, w kolorze druk wolniejszy, tonery na 1.000 kolor i mono na 1.200 str, są tanie zamienniki.

Pomogłem?
  • Poziom 19  
    thorgee napisał:

można rozważyć także Samsunga scx 3405, cena w stosunku dużo niższa, tonery mają podobną wydajność, ale ich cena nawet w zamiennikach jest 200-300% ceny zamiennika hp m1212...

Jest dobre rozwiązanie w Samsungu ponieważ instaluje się coś takiego jak "wieczny chip" i wtedy samemu dosypując proszku do toneru za kwotę 8zł wydrukujesz ok 5tyś stron. W tym wypadku to jest tanio.

Większość laserówek Samsunga ma takie oprogramowanie (tylko często za program trzeba płacić :(
  • Poziom 20  
    eko185 napisał:
    thorgee napisał:

Jest dobre rozwiązanie w Samsungu ponieważ instaluje się coś takiego jak "wieczny chip" i wtedy samemu dosypując proszku do toneru za kwotę 8zł wydrukujesz ok 5tyś stron. W tym wypadku to jest tanio.

Większość laserówek Samsunga ma takie oprogramowanie (tylko często za program trzeba płacić :(

Lepiej nie zaczynać przygody z regeneracją od nowej drukarki, bo początki bywają trudne, czasem toner kiepskiej jakości czasem człowiek się pomyli, ja to tak z własnego doświadczenia piszę jak sam się uczyłem.
  • Poziom 19  
    To są dwa wyjścia:
    - oddać toner do regeneracji
    albo
    - samemu zregenerować korzystając z pomocy osób z forum elektroda.
    Napewno znajdzie się chociażby jedna dobra duszyczka, która za słowo "dziękuje" pomoże i podpowie co i jak zrobić aby wszystko działało.
    Potrzeba chęci.

Link
  • Poziom 20  
    Bardzo ładnie i prosto to wygląda na filmie, ale...
    -na filmie zostały chyba odcięte zgrzewy co trzymały kasetkę w całości, jak się tego dobrze nie połączy to będzie rozszczelnienie i toner w drukarce
    -na filmie po zakończonej zasypce nie jest pokazane, że to działa i można na takim kartridżu drukować, pewnie z powodu jak wyżej napisałem

oczywiście jest to do zrobienia
    jak komuś zlecimy to już 8 zł nie będzie, poza tym zakładając, że po 5 tys musimy kupić nowy kartridż, to jest to chyba już dodatkowy koszt, można co prawda kupić zamiennik, jego jakość nie będzie jak oryginał bo jakość zamienników jest różna i może zrobi 5 tys a może nie zrobi.

suma sumarrum w całości nijak nie wychodzi mi 8 zł, wcale nie tak tanio, trzeba się brudzić, wdychać pył tonerowy... to już to tak super fajnie z tym wszystkim nie wygląda.

Dalej się upieram, że w tym przypadku to urządzenie HP lepsze bo kupi się gotowy tani zamiennik i tyle, po co sobie życie komplikować.
    Oczywiście mogę się mylić.
  • Poziom 14  
    A jaką masz wentylację w tym pomieszczeniu?
    Wdychanie ozonu z zdrowe nie jest.
    Przy drukarkach laserowych jedne bardziej śmierdzą ozonem, inne mniej i to może być kryterium do domu.

-----
    konekencja napisał:
    Drukuję obecnie 500 stron dziennie i potrzebuję szybkiego i taniego w eksploatacji urządzenia.