Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polskie menu do aparatu Panasonic Lumix DMC-G5

10 Lip 2013 20:59 4875 12
  • Poziom 7  
    Witam. Od niedawna jestem użytkownikiem aparatu Panasonic Lumix DMC-G5, kupionego w USA, w którym niestety nie ma polskiego menu. Czy ktoś jest w stanie pomóc mi w rozwiązaniu tego problemu? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Możesz spróbować zaktualizować oprogramowanie aparatu, z tego względu że aparaty robione na rynek USA często mają okrojoną ilość języków do wyboru.

Tutaj podaję link do instrukcji po angielsku:
    Link

P.S. - Pobierz aktualizację dla body czyli aparatu, bo lens to obiektyw.
  • Poziom 7  
    Zaktualizowałem wg podanego przepisu, ale niestety nic to nie dało: nadal są te same języki. Dzięki za odpowiedź. A może jakieś inne propozycje?
  • Poziom 2  
    Cześć.
    Posiadam aparat z menu UK i jest w nim ukryty język polski.
    Menu serwisowe w lumix g5:
    Ustaw pokrętło w pozycji S
    Jednocześnie naciśnij "AF/AE Lock" + Disp. + WB(prawa strzałka)"
    Teraz włącz aparat trzymając wciśnięte te trzy przyciski.
    W menu znajdziesz polski język.
    Nie wiem jak zapisać nowe ustawienia. Polskie menu działa do momentu wyłączenia aparatu. Może ktoś wie jak zapisać nowe ustawienia.
    Pozdrowienia.
  • Poziom 7  
    Cześć
    Bardzo dziękuję za informację. U mnie również zadziałało. Jest to duży postęp. Szkoda, że tylko do momentu wyłączenia aparatu.
    A może ktoś znajdzie rozwiązanie jak zapisać ustawienia?
    Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Cześć.
    Znalazłem kombinację przycisków jak wyjść z trybu serwisowego z zapisanym językiem polskim.
    1. Nagraj na kartę pamięci film.
    2. Ustaw pokrętło w pozycji S
    3. Jednocześnie naciśnij "AF/AE Lock" + Disp. + "WB(prawa strzałka)"
    4. Teraz włącz aparat trzymając wciśnięte te trzy przyciski.
    5. Poznasz, że jesteś w menu serwisowym po dodatkowej pozycji w menu "ROM BACKUP".
    6. W menu znajdziesz polski język i go ustaw.

Żeby zapisać nowe ustawienia:
    7. Wejdź w odtwarzanie (przycisk "play").
    8. Znajdź nagrany film i go otwórz (przycisk "w górę").
    9. Jednocześnie naciśnij "w górę" + "AF/AE Lock" .
    10. Teraz wyłącz aparat trzymając wciśnięte te dwa przyciski.

Przy wyłączaniu aparatu będziesz widzieć żółty trójkąt. Tryb serwisowy będzie cały czas aktywny. Język polski będzie ustawiony na stałe.
    Powodzenia.
  • Poziom 7  
    Cześć Varn
    Nareszcie mam polskie menu! Na stałe! :D
    Bardzo dziękuję za pomoc.
    Pozdrowienia
  • Poziom 2  
    Hej.
    Wszystko działało poprawnie dopóki nie okazało się, że po pierwsze można filmować tylko w trybie NTSC, zniknął PAL.
    Po drugie komputer przestał rozpoznawać aparat po podłączeniu do portu USB. Po trzecie obrazek z trójkątem jest irytujący.
    Można z tym żyć. Ale jest rozwiązanie :)
    Instrukcja:
    1. Ustaw pokrętło w pozycji P
    2. Jednocześnie naciśnij "AF/AE Lock" + Disp. + "WB(prawa strzałka)"
    3. Teraz włącz aparat trzymając wciśnięte te trzy przyciski.
    4. Jednocześnie naciśnij "AF/AE Lock" + Disp. + "WB(prawa strzałka)"
    5. Teraz wyłącz aparat trzymając wciśnięte te trzy przyciski.
    6. Ustaw pokrętło w pozycji P, włącz aparat
    7. Jednocześnie naciśnij "Menu" + "WB(prawa strzałka)" i wyłącz aparat

Pojawi się nowe menu wyboru „regionu”. Poruszasz się po nim strzałkami góra/dół. Ja zaznaczyłem "EG,E" i potwierdziłem strzałką w "prawo".
    Jeżeli naciśniesz "menu" to wyjdziesz bez potwierdzenia i wszystko trzeba zrobić odnowa.
    Na innych forach piszą, żeby nie wybierać nic innego, bo możesz ustawić sobie na stałe NTSC, lub język japoński lub zablokować wejście w to menu.
    Nie wiem i nie zamierzam tego sprawdzać ;). Wybierz "EG,E" żeby mieć język polski. Na kolejnym ekranie potwierdź zmiany. Aparat wyłączy się.
    Po włączeniu aparatu ustaw wszystko odnowa: język polski, godzinę, datę. USB mode. Trójkąt zniknie, wróci logo LUMIX, wróci system Pal, komputer
    rozpoznaje ponownie aparat. KONIEC
    Powodzenia.
  • Poziom 7  
    Cześć
    W punkcie 7 Twojej instrukcji chodzi o przycisk "QMenu", czy Menu/Setup?
    Pozdrawiam
  • Poziom 7  
    Cześć
    No to mam chyba kłopot. Po wykonaniu tych czynności pokazuje się ekran (zdjęcie pierwsze), z którego mogę wyjść klawiszem Menu/Setup - wtedy aparat się wyłącza, lub przejść strzałką w prawo do drugiego ekranu (zdjęcie drugie). Nie ma takiej opcji EG/E. Chyba zrobiłem coś nie tak.
    PS
    Przepraszam za kiepską jakość zdjęć Polskie menu do aparatu Panasonic Lumix DMC-G5 Polskie menu do aparatu Panasonic Lumix DMC-G5
  • Poziom 11  
    Odgrzeje temat, bo mam okazje kupic angielski aparat ale do konca nie wiem, czy da sie zrobic polskie menu, moze ktos potwierdzi lub zaprzeczy, ze jest to mozliwe.
  • Poziom 1  
    Dzaiłą w G6 G7 prawdopodobnie zadziała w G5
    Step 1. The temporary cancellation of “INITIAL SETTINGS”:

While keep pressing [ DISP. ], [ AF/AE LOCK/Fn2 ] and “[ RIGHT ] of Cursor buttons” simultaneously, turn the Power on.

• Step 2. The cancellation of “INITIAL SETTINGS”:

Press the [ Playback ] button in order to enter the [ Playback ] mode.
    Press [ AF/AE LOCK/Fn2 ] and “[ UP ] of Cursor buttons” simultaneously, then turn the Power off.
    The LCD displays the “ ! ” mark before the unit powers down.

• Step 3.

Set the mode dial to [ P ] (Program AE Mode), then turn the Power on.

• Step 4. Display the INITIAL SETTING:

While pressing [ MENU/SET ] and “[ RIGHT ] of Cursor buttons” simultaneously, turn the Power off.
    The “INTIAL SETTINGS” menu is displayed.

• Step 5. Choose the model suffix in “INITIAL SETTINGS”:

Select the area with pressing “[ UP ] / [ DOWN ] of Cursor buttons”.

• Step 6. Set the model suffix in “INITIAL SETTINGS”:

Press the “[ RIGHT ] of Cursor buttons”.

The only set area is displayed, and then press the “[ RIGHT ] of Cursor buttons” after confirmation.
    (The unit is powered off automatically.)

• Step 7. CONFIRMATION:

Confirm the display of “PLEASE SET THE CLOCK” in concerned language when the unit is turned on again.

[