Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch WAE 28444 Maxx 7 - Pralka Bosch Maxx7 Vario Perfect - Nie zamyka dzrzwi

Mada_M4 10 Lip 2013 21:08 18036 4
  • #1 10 Lip 2013 21:08
    Mada_M4
    Poziom 2  

Witam , mam wielki problem z moją pralką , wczoraj podczas prania usłyszałam dziwny turkot , od razu wiedziałam że to fiszbina , próbowałam pralkę zatrzymać i otworzyć drzwi , ale nie udało się cały czas dawała sygnał dźwiękowy i na panelu wyświetlał się kluczyk . Wyłączyłam ją z prądu i zostawiłam do rana ,myśląc że może potrzebuje dłuższej chwili na odblokowanie drzwiczek . Niestety nie poskutkowało , więc rano puściłam pralkę , dalej prała turkocząc , do końca programu zostało jakieś 19 minut kiedy nagle hałas ustał , pralka zakończyła cykl prania , ja ucieszona wyciągnęłam nieszczęsną fiszbinę i zadowolona poszłam wieszać pranie , ale przy tej czynności ( o zgrozo ! ) okazało się że w moim staniku brakuje nie jednej , ale dwóch fiszbin , zaglądałam do filtra , ale tam jej nie ma , ruszałam bębnem i też jej nigdzie nie słychać , postanowiłam puścić próbnie jakieś pranie i wtedy okazało się że nie ma szans , pralka nie zamyka zamka drzwi , na wyświetlaczu cały czas pokazuje się kluczyć . Proszę o pomoc . Magda

5 4
  • #2 11 Lip 2013 09:22
    Mada_M4
    Poziom 2  

Nie mogąc doczekać się odpowiedzi, grzebałam długo na forum i znalazłam odpowiedź https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2131628.html

Choć to trochę inny model pralki - zadziałało :)

Dodano po 27 [minuty]:

Teraz puściłam pranie , wszystko działa jak należy - tylko co z fiszbiną jak ją wydostać , nic nie słychać aby o coś haczyła czy ocierała , ale gdzieś w środku jest, tylko gdzie szukać ????

2
  • #3 11 Lip 2013 10:05
    Stefciu_B
    Specjalista AGD

Mada_M4 napisał:
    Nie mogąc doczekać się odpowiedzi, grzebałam długo na forum i znalazłam odpowiedź

;) Właśnie do tego służy archiwum Forum, żeby nie zakładać nowych tematów tylko szukać
    Mada_M4 napisał:
    tylko co z fiszbiną jak ją wydostać

na temat wyjęcia fiszbin też sporo już było. Można ją wydostać przez otwór po wyjętej grzałce, przez otwór po zdemontowanym wężu zbiornik-filtr ...
    Mada_M4 napisał:
    nic nie słychać aby o coś haczyła czy ocierała , ale gdzieś w środku jest, tylko gdzie szukać

prawdopodobnie leży sobie na dnie zbiornika lub pod grzałką i można dać jej spokój :-)

0
  • #4 11 Lip 2013 10:17
    nares
    Specjalista AGD

Stefciu_B napisał:
    prawdopodobnie leży sobie na dnie zbiornika lub pod grzałką i można dać jej spokój :)

Tak nie można tego zostawić, bo zagrożenie jest całkiem realne. Widział kolega kiedyś wyrwaną grzałkę wraz z fragmentem zbiornika?

2
  • #5 11 Lip 2013 10:32
    Stefciu_B
    Specjalista AGD

nares napisał:
    Widział kolega kiedyś wyrwaną grzałkę wraz z fragmentem zbiornika?

Jeszcze nie widziałem, ale widziałem już zbiornik otwarty jak konserwa właśnie przez fiszbinę ;)
    Nigdy nie bagatelizuję takiej sytuacji, ale kol.Mada_M4 gdyby włączyła szukajkę napewno też takie porady by przeczytała ;)

0