Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw Jabel J015 Regulator Obrotów wiertarki, do kątówki

10 Lip 2013 22:26 2019 2
 • Poziom 8  
  Witam

  Zakupiłem niedawno powyższy zestaw i wszystko działa jak należy. Można regulować, np. żarówkę, wiertarkę celma, która nie posiada regulacji obrotów, ale podłączyłem to dzisiaj pod szlifierkę kątową i niestety w kątówce obroty nie obniżają się, tak samo w szlifierce stołowej. Chodzi mi oto, czy można to przerobić lub zmodyfikować, żeby można było regulować obroty w szlifierce. Zależy mi na tym, ponieważ szlifierka mogła by się wtedy przydać także do polerowania lub szlifowania krążkiem przy wolniejszych obrotach. Nie chodzi oto że ma to być i do wiertarki i do kątówki równocześnie, mógbym kupić drugi taki zestaw i zrobić go pod kątówkę, tylko co wtedy musiało być zmienione?

  Tutaj dokumentacja: http://betatronic.pl/product_info.php?products_id=16097
 • Poziom 22  
  Nie wiem, czy się nie mylę, natomiast sądzę, że w wiertarce masz do czynienia z silnikiem komutatorowym, zaś w szlifierce jest indukcyjny, przez co kontrola obrotów jest trudniejsza, miałem ten sam problem i skończyło się na klęsce. Z tego co widzę można kupić regulatory do różnych silników w formie kitów avt http://sklep.avt.pl/p/pl/40016/regulator+obro...cznego+-+zestaw+do+samodzielnego+montazu.html
  http://sklep.avt.pl/p/pl/493712/regulator+obr...+230v++-+zestaw+do+samodzielnego+montazu.html

  Ale nie traktuj mojej wypowiedzi jako opinii profesjonalisty, bo jestem jedynie amatorem i nie znam się na tym za dobrze. Lepiej niech wypowie się jeszcze ktoś bardziej doświadczony:)