Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zestaw Jabel J015 Regulator Obrotów wiertarki, do kątówki

Dawid_56 10 Jul 2013 22:26 2544 2
Bosch
 • #1
  Dawid_56
  Level 9  
  Witam

  Zakupiłem niedawno powyższy zestaw i wszystko działa jak należy. Można regulować, np. żarówkę, wiertarkę celma, która nie posiada regulacji obrotów, ale podłączyłem to dzisiaj pod szlifierkę kątową i niestety w kątówce obroty nie obniżają się, tak samo w szlifierce stołowej. Chodzi mi oto, czy można to przerobić lub zmodyfikować, żeby można było regulować obroty w szlifierce. Zależy mi na tym, ponieważ szlifierka mogła by się wtedy przydać także do polerowania lub szlifowania krążkiem przy wolniejszych obrotach. Nie chodzi oto że ma to być i do wiertarki i do kątówki równocześnie, mógbym kupić drugi taki zestaw i zrobić go pod kątówkę, tylko co wtedy musiało być zmienione?

  Tutaj dokumentacja: http://betatronic.pl/product_info.php?products_id=16097
 • Bosch
 • #2
  wycior01
  Level 21  
  Nie wiem, czy się nie mylę, natomiast sądzę, że w wiertarce masz do czynienia z silnikiem komutatorowym, zaś w szlifierce jest indukcyjny, przez co kontrola obrotów jest trudniejsza, miałem ten sam problem i skończyło się na klęsce. Z tego co widzę można kupić regulatory do różnych silników w formie kitów avt http://sklep.avt.pl/p/pl/40016/regulator+obro...cznego+-+zestaw+do+samodzielnego+montazu.html
  http://sklep.avt.pl/p/pl/493712/regulator+obr...+230v++-+zestaw+do+samodzielnego+montazu.html

  Ale nie traktuj mojej wypowiedzi jako opinii profesjonalisty, bo jestem jedynie amatorem i nie znam się na tym za dobrze. Lepiej niech wypowie się jeszcze ktoś bardziej doświadczony:)