Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung CTN364E004 - płyta indukcyjna - moduł zasilania

yuu22 10 Jul 2013 22:57 4452 3
    yuu22
    Level 2  
    Płyta od kilku miesięcy zachowywała się dziwnie - po kilkunastu minutach gotowania wyłączała się i należało wyłączyć/włączyć bezpiecznik aby wystartowała ponowanie. Pomagało to na kilkananaście minut. Dosyć mocno się grzała.
    Objawy nasiliły się ostatnio. Podejrzewałem zasilanie, wiec nie zaglądając do środka zmieniłem zasilanie z 2fazowego na 1fazowe w nadziei że może coś to zmieni. Kuchnia podziłała kilkanaście minut i przepaliło ścieżke.

Sama ścieżka nie jest problemem, ale co może być oryginalną przyczyną? Co sprawdzić najpierw?

Samsung CTN364E004 - płyta indukcyjna - moduł zasilania
    odczynnik
    Level 11  
    Płyty indukcyjne są 1 albo 3 fazowe.

Masz tam takie coś napisane:
    L1: USA
    L2: EU

W USA napięcie w gniazdku to 110 albo 120V (nie pamiętam dokładnie, ale to nie ma znaczenia), a w EU masz 230V w gniazdku:)

Wyżej masz jeszcze
    USA: L2
    EU: N

U nas masz przewody neutralnie nie wiem jak w USA bo oni coś tam z uziemieniem mieli pomieszane.

Więc o ile nie spaliłeś wszystkiego dalej to poszedł tylko bezpiecznik który tam powinien się znaleźć bo widać że są to zaciski.

zamień na L2 i zobacz co się dzieje. Jeśli będzie działać to zobacz przekaźniki, ja ostatnio wymieniałem w swojej wszystkie 6 (płyta grzejna) bo ze starości się już powypalały i raz działały a raz nie.

Jak nic nie da to do wymiany płyta.
    mrhari
    Moderator of Home appliances
    yuu22 wrote:
    i przepaliło ścieżke.

To nie jest ścieżka jako taka tylko bezpiecznik i masz już przygotowane miejsce na montaż nowego.
    Kondensator C106 masz do wymiany.
    yuu22
    Level 2  
    co do ścieżki, to oczywiśćie jest to budżetowa wersja bezpiecznika. niestety po usunięciu zwarcia okazało się że połowa płyty nie grzeje - tranzystory do wymiany, co w połączeniu z ogólną niechęcią małżonki do tej płyty zakończyło się kupnem nowej...

jak ktoś jest zainteresowany, to pozbędę się części w konkurencyjnej cenie.

temat do zamknięcia