Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laweta - potrzebuję lampy stroboskopowej do koguta 24V

11 Lip 2013 05:25 2607 17
  • Poziom 26  
    Potrzebuję mocnej lampy stroboskopowej do koguta 24V. Sterownik już mam.
    Ew. proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu.
    Elflesz ma porządne na atmedze na trafie TI-3 do tego na 12. To trafo to lipa.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    multihunter napisał:
    Potrzebuję mocnej lampy stroboskopowej do koguta 24V. Sterownik już mam.

Co to u ciebie sterownik? Jeśli tylko generator impulsów to za mało - potrzebny jest jeszcze zasilacz dający kilkaset woltów z kondensatorem gromadzącym, do porawnego doboru palnika potrzebna jest wiedza o napięciu na kondensatorze błyskowym, pojemnosci owego kondensatora i o czestotliwości błysków.

multihunter napisał:
    Elflesz ma porządne na atmedze na trafie TI-3 do tego na 12. To trafo to lipa.

To porządne czy lipa? Bo powyższa twoja wypowiedź w 80% jest niezrozumiałym bełkotem...
  • Poziom 26  
    Sterownik do synchronizacji błysków mojego pomysłu
    A chcę kupić lampę 24V tak gdzieś 1kV, bo ten Elflesz mimo, że daje się oszukać do 800V to się przegrzewa na dłuższą metę
    LED-y odpadają chyba, że mnie przekonasz
    Przyjmę rozsądne propozycje w ostateczności może być sama przetwornica 24V do 1kV
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 39  
    multihunter napisał:
    Przyjmę rozsądne propozycje

Z ciekawości zapytam - a ile płacisz?
  • Poziom 42  
    multihunter napisał:

Jak robisz sam to jedna solidna powerled plus układ rozpraszający plus radiator plus sterownik. Zmieścisz się w 150 zeta. Jeśli ja mam to zrobić to 300 plus VAT. Urządzenie jest wręcz wieczne. A Twoje:
    multihunter napisał:
    A chcę kupić lampę 24V tak gdzieś 1kV, bo ten Elflesz mimo, że daje się oszukać do 800V to się przegrzewa na dłuższą metę
    Przyjmę rozsądne propozycje w ostateczności może być sama przetwornica 24V do 1kV

To bełkot jakiś nie mający nic wspólnego z budową migawki do lawety...
  • Poziom 26  
    Typowe stroboskopy chodzą na 200...250V ich rozbłysk jest bardzo słaby jak na samochód w ogóle jaki by nie był
  • Poziom 42  
    1) Kilowatowy dyskotekowy strob chodzi na podobnym napięciu i patrząc wprost wytrzymasz dwa- trzy błyski.
    2) Energia błysku zależy od pojemności kondensatora głównego i palnika.
    3) Może byś się zainteresował jak o jasności lampy sygnalizacyjnej wypowiadają się przepisy - oślepiający błysk w nocy może powodować spore zagrożenie.
  • Poziom 26  
    Używali lamp Unitra 1kV z lat '80 i jakoś wszystko było git (zmierzone ponad 1000V) jakoś podbijali dowód
  • Poziom 26  
    Jezu ile będziemy się targować przecie piszę, że światło jest za słabe
    Nie potrzebuję nie wiadomo czego, tylko stroboskopu takiego jak ten kogut Unitra z tamtych czasów na 12V
  • Poziom 43  
    jdubowski napisał:
    multihunter napisał:
    Używali lamp Unitra 1kV z lat '80

ZTCW żaden z zakładów Unitry nie produkował palników błyskowych, całość krajowej produkcji opierała się o import z NRD i ZSRR.
    Prawda, potwierdzam to autorytatywnie.
    Miałem - za komuny aż do upadku tejże a potem Serwisu - bliskie kontakty z Serwisem Foto-Optyki, gdzie tam również naprawiano ksenonowe lampy błyskowe i tzw. do nich 'palniki' były tylko z NRD lub ZSRR, a w ramach tzw. 'importu w bucie' przywożone owe ksenonowe rury wyładowcze z byłego RFN (Berlin Zachodni) czy z Austrii do dość rzadkich w Polsce lamp błyskowych a tam produkowanych - Braun, Metz Mecablitz.
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    multihunter napisał:
    Nie potrzebuję nie wiadomo czego, tylko stroboskopu takiego jak ten kogut Unitra z tamtych czasów na 12V

Unitra nie produkowala tez kompletnych "kogutów" - cała ówczesna krajowa produkcja pochodziła ze spółdzielni pracy Elektra.
  • Poziom 26  
    A może być głównie rozchodzi się że "masówka" to lipa
    Macie sklepy, hurtownie to doradźcie
    Póki co mam mocnego halogena LED z radiatorem może co z tego będzie...
  • Poziom 42  
    A ty chcesz zrobić/ kupić coś solidnego czy rzeźbisz " jak najtaniej i jak najlepiej"?Bo ja np wiem jak z obudowy dowolnego koguta, kawałka rurki PCV, garści elementów i wkładu pracy zrobić solidną błyskotkę na auto.... Tylko że to jest trochę droższe od migacza za 50 zeta od chińczyka
  • Poziom 11  
    Fajny temat :D

Po pierwsze - nie zgodzę się z tym że wszystkie lampy "masówki" to szajs - kup produkt z homologacją produkcji P.W. Gamet lub wspomnianych wcześniej Z.E. Elektra to będziesz zadowolony.

Nie wiem z tego opisu o co w ogóle chodzi, bo strasznie to pogmatwanie napisane, ale jeśli chodzi o zasilenie dwóch osobnych kogutów, lub belki to są na to proste i efektywne sposoby - dedykowane do tego typu zastosowań, bez dłubania.

A to że w naszym kraju mało kto o takowych słyszał... Ja zaryzykowałem, kupiłem i mam taki EFEKT