Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG BH5320F 3D - Czy można podłączyć LG BH5320F 3D i Yamaha RX-V361

ArturJ11 11 Lip 2013 05:42 1476 5
  • #1 11 Lip 2013 05:42
    ArturJ11
    Poziom 8  

Witam

Mam zestaw kina domowego LG BH5320F 3D z głośnikami w systemie 2.1. Niestety dźwięk jaki daje ten zestaw nie jest zadowalający.
    Mam również amplituner Yamaha RX-V361 z zestawem głośników 5.1.
    Czy mogę jakoś podłaczyć te dwa urządzenia, aby uzyskać lepszy dźwięk?

Dołaczam instrukcje obu urządzeń.

Artur

0 5
  • #2 11 Lip 2013 06:08
    ArturJ11
    Poziom 8  

Zapomniałem dodać, że do amplitunera mam zestaw kolumn KODA (5+1), więc nie potrzebowałbym już głośników z zestawu LG.
    Artur

Moderowany przez _PREDATOR_:

Nie pisz posta pod postem!

0
  • #3 27 Lip 2013 05:47
    ArturJ11
    Poziom 8  

Witam

Może napisałem zbyt ogólnie...
    Zestaw LG BH5320F ma wbudowany wzmacniacz, który jest słaby. Dźwięk jest płaski,mało dynamiczny. Chciałbym go więc podpiąć do amplitunera Yamaha RX-V361.
    Niestety LG BH5320F nie ma żadnego wyjścia audio (nawet na słuchawki). Można do niego tylko podłączyć dwie kolumny i subwoofer.
    I tu pytanie - czy zamiast kolumn i subwoofera mogę do LG podłaczyć amplituner Yamaha? Wyobrażam sobie, że on potem wzmocni dźwięk i puści go z pełną mocą na kolumny w zestawie 5.1.
    Yamaha ma sporo możliwosci podłączeń (w załącznikach są wymienione).

czekam na sugestie :)

0
  • #4 27 Lip 2013 16:51
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

ArturJ11 napisał:
    Zestaw LG BH5320F ma wbudowany wzmacniacz, który jest słaby. Dźwięk jest płaski,mało dynamiczny. Chciałbym go więc podpiąć do amplitunera Yamaha RX-V361.

Bez sensu, to tak jakbyś do spodni założył szelki i pasek.....
    ArturJ11 napisał:
    Niestety LG BH5320F nie ma żadnego wyjścia audio (nawet na słuchawki). Można do niego tylko podłączyć dwie kolumny i subwoofer

Ale ma też optical in.
    ArturJ11 napisał:
    czy zamiast kolumn i subwoofera mogę do LG podłaczyć amplituner Yamaha?

Możesz, tylko po co?.
    ArturJ11 napisał:
    Wyobrażam sobie, że on potem wzmocni dźwięk i puści go z pełną mocą na kolumny w zestawie 5.1.

Strumień danych płynący światłowodem z mocą grania nie ma nic wspólnego, dźwięk idzie tam cały czas na podobnym poziomie, poza tym gniazda wejścia dźwięku SPDiF jak i coaxial nie są w stanie tego dźwięku wzmocnić, one tylko przekazują audio w takiej formie dalej.
    Swoją drogą ciekawa koncepcja podłączenia jednego z drugim, tylko, że gdybyś nawet i podłączył 500 takich samych ampli jeden do drugiego, to jeśli to w ogóle się uruchomi, to na końcu tej drogi będziesz miał dokładnie taki sam dźwięk jak gdybyś podłączył tylko jeden ampli.

0
  • #5 25 Lis 2013 20:58
    wojtas11
    Poziom 8  

Ma wyjscie HDMI
    to nie wystarczy aby podlaczyc pod amplituner ?

0
  • #6 26 Lis 2013 09:17
    grubs
    Poziom 32  

Jeżeli twój TV nie przerabia sygnału cyfrowego z innego urządzenia do stereo, to mógłbyś podpiąć ten amplituner Yamahy do TV optykiem, zostawiając kino LG podłączone po HDMI, ale z wyłączonym ARC.
    Jaki masz TV?

0