Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop wymiana baterii z 2200mAh na 4400mAh

syrzk 06 Mar 2005 12:31 7140 6
  • #1 06 Mar 2005 12:31
    syrzk
    Poziom 13  

Witam jak w temacie mam laptopa Asus A3N który w komplecie posiada baterie 2200mAh czas jaki na nich pracuje jest za krótki około 2 godzin . Na allegro znalazłem baterie 4400 mAh do Asusa M2N wizualnie różnicy nie widać . Moje pytanie czy po zamontowaniu baterii 4400mAh czas pracy wzrośnie proporcjonalnie do wzrostu pojemności baterii?Czy laptop będzie widział wielkość baterii ? Czy naładuje je do pełna czy tylko do2200mah?Czy ktoś taką zmianę już robił?A może w biosie jest gdzieś ustawianie wielkości baterii?Pozdrawiam.

0 6
  • #2 06 Mar 2005 13:34
    ArteXL
    Poziom 24  

Witam, z tego co piszesz wynika że masz możliwość kupna akumulatorów o większej pojemności. Co do Asusa nie mogę ci dokładnie powiedzieć. Czy rozbierałeś akumulator, jest tam płytka?. Jeżeli tak to napisz jakie układy scalone są na niej.
    Mogę powiedzieć ci na przykładzie Dell-a. Akumulator ma napięcie 14,8 V, 1800 mAh - w nim jest 4 szt. akumulatorów połączonych szeregowo. Natomiast dla 14,8 V, 3600 mAh - jest ich 8, są łączone po 2 szt. równolegle i całość już szeregowo. Typ akumulatora oraz pojemność, podstawowe parametry ładowania, ilość ładowań jest zapisana w pamięci EEPROM. I tu nie możemy dowolnie zmieniać akumulatorów - nie będzie się zgadzało z zapisem w pamięci.
    Więc jeśli u ciebie jest elektronika w baterii, należy zmodyfikować zawartość pamięci. Tylko wtedy jest sens kupowania nowych innych akumulatorów. W przeciwnym wypadku będą one niedoładowane, co za tym idzie skróci się ich czas działania oraz żywotność.

Pozdrawiam
    ArteXL

0
  • #3 06 Mar 2005 21:37
    syrzk
    Poziom 13  

Witam
    jest on jeszcze na gwarancji więc ruszać baterie szkoda. Ale tak przewidywałem że było by to za proste . Jaka jest możliwość modyfikacji pamięci eprom i czy w warunkach domowych jest to możliwe?Dałeś przykład Della z tego wnioskuje że takie coś robiłeś więc powiec mi czy czas pracy na zwiększonej pojemności zwiększył się o 100 % skoro pojemność baterii zwiększyłeś o 100%? Pozdrawiam.

0
  • #4 06 Mar 2005 21:50
    tzok
    Moderator Samochody

Problem jest w tym, że syrzk nie chce kupić samych oginw a cały battery pack wraz z elektroniką.
    Obawiam się jednak, że laptop nie będzie się potrafił "dogadać" z elektroniką nie swojej baterii.

0
  • #5 07 Mar 2005 09:03
    syrzk
    Poziom 13  

Tak w tym układzie muszę zrezygnować z prób do czasu aż gwarancja się skończy albo jeżeli kupię gdzieś uszkodzoną baterie za parę groszy.Pozdrawiam.

0
  • #6 08 Mar 2005 18:35
    ArteXL
    Poziom 24  

Witam, oczywiście gdyż w EEPROM-ie jest zapisana inna pojemność baterii i parametry ładowania oraz ILOŚĆ ŁADOWAŃ. Tak więc same baterie mogą być jeszcze dobre lecz została przekroczona maksymalna ilość ładowań i nie można jej naładować lub ładuje się tylko parę procent. Niestety na tym zarabiają producenci laptopów, dlatego baterie są stosunkowo drogie. Jest możliwość modyfikacji pamięci lecz wsad musisz posiadać od sprawnej, najlepiej nowej baterii. Ja regeneruję baterie Dela i do Asusa nie posiadam zrzutu pamięci EEPROM.

Z poważaniewm
    ArteXL

0
  • #7 12 Lis 2005 19:47
    syrzk
    Poziom 13  

Witam
    Bardzo dziękuję wszystkim za podpowiedzi .
    Czekam do końca gwarancji.
    Temat zakończony.
    Pozdrawiam.

Moderowany przez jankolo:

Wszystko wyjaśnione temat zamykam.
    Jeśli zaistnieje taka potrzeba by post został otwarty proszę dać wiadomość na PW i podać link do postu.

0