Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirpool ARC6670 - Moduł sterujący identyfikacja elementów

darekwko 11 Lip 2013 09:58 1905 6
  • #1 11 Lip 2013 09:58
    darekwko
    Poziom 11  

Witam szanownych kolegów. W lodówce Whirpool ARC 6670 po podlaniu kwiatków na lodówce woda dostała się do modułu sterującego. Na początku nie włączała się po osuszeniu działa ale nie ma oświetlenia. Po wyjęciu płytki zauważyłem dwa nadpalone elementy. Są to chyba kondensatory ale nie wiem jakie parametry. Może ktoś ma dostęp do schematu ? Opisane są jako VR4 a drugi Rt1 (zaznaczone jako 1 i 2). Przelutowałbym je ale nie wiem co to i jakie ma parametry. Potrafi ktoś pomóc bez odsyłania na Gooogle ?

Whirpool ARC6670 - Moduł sterujący identyfikacja elementów

0 6
  • #2 11 Lip 2013 10:42
    opamp
    Użytkownik obserwowany

VR to warystor. Rth oto jest pewnie NTC.

0
  • #3 11 Lip 2013 11:34
    darekwko
    Poziom 11  

VR4 i RT1 co to za elementy jak pójdę do sklepu to o co prosić

0
  • #4 11 Lip 2013 11:55
    opamp
    Użytkownik obserwowany

Zacznij od używania miernika i głowy.

0
  • #5 11 Lip 2013 12:12
    darekwko
    Poziom 11  

Jak pisałem nie wiem co to jest nie mam schematu, głowy używam tylko nie wiedząć co to jest i nie mając schematu nie wiem co można pomierzyć na spalonym elemencie. Nie jestem elektronikiem i stąd może moje proste pytania dla zawodowców ale chyba po to jest forum. Za posty typu używaj głowy czy uzyj szukajki z góry dziękuję. Proszę o fachową pomoc.

0
  • #6 11 Lip 2013 21:13
    wosokol
    Poziom 20  

element PT wygląda na bezpiecznik polimerowy, natomiast VR to warystor - są tam identyczne obok tylko z inną cyferką.
    Do kolegi OPAMP jak użyjesz miernika do sprawdzenia warystora?(jeśli warystor spełni swoją funkcję to naogół widać gołym okiem)
    - a głowy użyj może do większej uprzejmości.

0
  • #7 11 Lip 2013 21:37
    darekwko
    Poziom 11  

Pytanie może głupie ale jak okreslić parametry warystora ? Na płytce są dwa i może jednakowe. Co to jest za element RT ?

/

0