Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kabel zasilacza do laptopa MSI VR 630

helmud7543 11 Jul 2013 10:39 2031 11
 • #1
  helmud7543
  Level 43  
  Oryginalny to Delta ADP 65 HB BB. Pękł kabelek w środku. Ponieważ zasilacz jest nierozbieralny (klejony) musiałem zmasakrować obudowę. Zasilacz, prócz pękniętego kabelka (wyjściowego do laptopa) jest w porządku, oprócz obudowy nic nie uszkodziłem. Teraz pytanie - czy mogę kupić gdzieś sam kabel z wtyczką? Jeśli nie, to będzie jego kolejna naprawa (wcześniej kot go pogryzł więc już jest polutowany), wolałbym wymienić. Druga sprawa, czy znajdę gdzieś obudowę pasującą do tego zasilacza? Żeby oczywiście była rozkręcalna a nie klejona - na przyszłość. Jeśli nie to po prostu posłużę się taśmą/klejem. I czy to się w ogóle opłaca? Moim kolego powysiadały przeróżne Chicony czy Whiteenergy a to jest Delta, więc gdybym już miał wymienić cały zasilacz, to chciałbym coś solidnego.
 • #3
  helmud7543
  Level 43  
  Podoba mi się to rozwiązanie tylko że akurat ten kabel nie jest dostępny... Wszystkie inne, które znalazłem mają nominalnie mniej A, więc nie wiem czy to bezpieczne (na zasilaczu mam natężenie nominalne na wyjściu 3,42A).
 • #4
  tomiok
  Level 33  
  Można kupić samą wtyczkę 5,5/2,5 mm w najbliższym sklepie elektronicznym + 2 metry kabla (najlepiej okrągły a nie płaski) i samemu to wykonać.
  Będzie trochę mniej trwałe (ale to zależy od wykonania).
  Wtyczka z tym rozmiarem jest dość popularna.
  http://soltronik.pl/dc-wtyk-5525-prosty-na-kabel-typ1/p-13588.html


  Podaję link do różnych aukcji całej grupy takich produktów, dlatego będzie cały czas aktualny, więc proszę moderatora o nie usuwanie tego linku:
  http://allegro.pl/listing/listing.php?string=kabel+do+zasilacza+5%2C5x2%2C5mm

  Gdyby moderator usunął link to podaję hasło/klucz do wyszukiwarki w alledrogo ...
  "kabel do zasilacza 5,5x2,5mm"
 • #5
  helmud7543
  Level 43  
  Dzięki serdeczne, w zasadzie po podaniu hasła 5,5 x 2,5 już wiem czego szukać. Zobaczę w domu (obecnie męczę się z nim w pracy, już się wystraszyłem że pał układ ładowania w laptopie :-)) co mam na zamiennik. Możliwe, że utnę pęknięty fragment (okazało się, że jest przy samym zasilaczu). Szkoda tylko, że tak jednorazówkowo zasilacze składają - obudowy bym nie uszkodził, palca nie skaleczył a tak to bandaż do ręki i taśma do obudowy wymagana :-)
 • #6
  dt1
  Admin of Computers group
  Ostatnio kupowałem używane zasilacze Delta z wtykiem 5.5x2.5 za 30-35zł (ale nawet rys nie miały). Może zamiast się bawić w sztukowanie obudowy i kabla tak wyjdzie lepiej. Podpowiem, że ten sam wtyk i zasilacz jest też używany w Asusach i Toshibach, więc jest spory wybór.
 • #7
  tomiok
  Level 33  
  Rozebrać taki zasilacz da się mocno go nie niszcząc, ale trzeba nabrać wprawy ;)
 • #8
  helmud7543
  Level 43  
  Szukałem, ale nie znalazłem dobrych zasilaczy, inaczej w ogóle tematu bym nie założył. Już dosztukowałem kabel (poszła masa i to przy samym wyprowadzeniu zasilacza) ale jeśli są dobre i tanie zasilacze to kupiłbym.
 • #9
  tronic1
  IT specialist
  Popatrz na aukcję 3363990545 lub 3374142439 i wiele innych na Allegro.
 • #10
  helmud7543
  Level 43  
  Dzięki. Rozumiem, że zasilacze Siemens i Toschiba są dobre. Jakie jeszcze marki, jeśli chodzi o zasilacze laptopowe, są warte uwagi, a jakie omijać? Z Chicony na pewno mam kiepskie doświadczenia. L&C i Whiteenergy są z kolei na czarnej liście zasilaczy PC, przypuszczam że laptopowych nie robią lepiej...
 • #11
  dt1
  Admin of Computers group
  Siemens na podanej aukcji to Delta (prawy dolny róg jego tabliczki to zdradza). Zasilacze oryginalne opisane jako Toshiba czy Asus będą najczęściej jednej z firm: Delta, Lite-ON albo HI-PRO - takie zasilacze można bezpiecznie kupować.
 • #12
  helmud7543
  Level 43  
  To trochę jak ten mój, niby MSI ale tak naprawdę Delty (duże mniejsze logo i czcionka, na pierwszy rzut oka niewidoczne). Napisu nie zauważyłem, dzięki za info.