Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Utorrent "brak odpowiedzi" - Program przestaje działać kilka sekund po

BartoszXIV 11 Lip 2013 11:15 8076 10
  • #1 11 Lip 2013 11:15
    BartoszXIV
    Poziom 9  

Po włączeniu programu Utorrent przestaje on działać po kilku sekundach. Na górnym pasku pojawia się powiadomienie "(brak odpowiedzi)" i nie można nic zrobić. Problem pojawia się przy każdym włączeniu programu.

0 10
  • #2 11 Lip 2013 12:16
    GallusAnonimus
    Poziom 30  

Przeskanuj HDD za pomocą np. Crystal Disk Info aby wykluczyć problem w odczycie danych z HDD, co może być przyczyną.

Z innych czynności - spróbuj usunąć wszystkie trackery aby mikroTorrent uruchamiał się "czysty".

0
  • #3 11 Lip 2013 13:03
    BartoszXIV
    Poziom 9  

Wyniki nic mi nie mówią dlatego wrzucam tutaj screenshota. Gdzie indziej znalazłem informacje, że pojawiania się komunikatu "brak odpowiedzi" może być spowodowane przetwarzaniem przez system nowo zainstalowanych aktualizacji. Mój komputer aktualizował się wczoraj więc jeśli to może być przyczyną to jest prawdopodobne... Utorrent "brak odpowiedzi" - Program przestaje działać kilka sekund po

0
  • #4 11 Lip 2013 13:05
    helmud7543
    Poziom 42  

Sprawdź partycje pod kątem błędów systemu plików.

1
  • #5 11 Lip 2013 13:06
    GallusAnonimus
    Poziom 30  

Z dyskiem raczej wszystko OK.

Możesz odinstalować mikroTorrent, usunąć to co się nie ściągnęło do końca z HDD (dane oraz trackery) i zainstalować ponownie?

0
  • #6 11 Lip 2013 13:15
    BartoszXIV
    Poziom 9  

Próbuję właśnie odinstalować uTorrenta CCleanerem ale wygląda na to, że system jest zamulony. W CCleanerze problem jest ten sam. Komputer coraz częściej się zawiesza, dysk nieustannie burczy...

1
  • #7 11 Lip 2013 13:18
    nwgame
    Poziom 10  

Nie napisałeś nic o systemie, nie podałeś też żadnych parametrów PC. (poza dyskiem), być może masz niewłaściwą wersję lub taką która gryzie się z Twoim systemem.

Miałem takie rzeczy na WinXP. Wystarczyło zassać nowszą wersję.

0
  • #8 11 Lip 2013 13:27
    BartoszXIV
    Poziom 9  

Utorrent "brak odpowiedzi" - Program przestaje działać kilka sekund po

System postawiłem ok 1,5miesiąca temu z partycji recovery. Problemy wcześniej też się pojawiały i zauważyłem, że reinstal pomaga ale gdy zainstalują się wszystkie aktualizacje i zainstaluje dosłownie kilka podstawowych programów, których używam na codzień problem wraca. Najbardziej widać to na uTorrencie właśnie bo problem występuje zawsze. Czasem na chwile, a czasem muszę go wyłączyć menadżerem zadań.

0
  • #9 11 Lip 2013 20:42
    nwgame
    Poziom 10  

Do badania dysku polecam hdtune lub lepiej mhdd. Wątpię by to jednak wina dysku była - dysk nie ograniczał by się wyłącznie do zawieszania jednego programu, raczej wszystkie by "dziwnie działały".

Próbowałeś uruchomić felerny program w "trybie zgodności"?
    Jeśli będziesz miał możliwość sprawdź czy problemy z uT. pojawiają się na czystym systemie bez żadnych dodatkowych aktualizacji. Jeżeli będziesz widział że jest ok zacznij od instalacji dodatkowego oprogramowania użytkownika, a gdy nadal będzie ok zrób pkt przywracania systemu i zainstaluj aktualizacje w pakietach po 5-10 da Ci to jakiś obraz na całą sytuację i pozwoli wychwycić moment kiedy soft przestaje działać.

Jeżeli wina leży po stronie sprzętu dziać się mogą cuda :)

PS. Może postaw na jednej nodze wirtualną maszynę z Windą taką jak masz i na niej po testuj. Lepsze toż niż gibanie się ze swoimi plikami w tę i s powrotem przy reinstalce os-u.

0
  • #10 11 Lip 2013 23:01
    WaRc
    Poziom 7  

podaj proszę wersję programu, ja bym obstawiał na złą zgodność.

0
  • #11 11 Lip 2013 23:12
    BartoszXIV
    Poziom 9  

Vista home premium 32, wersja programu była aktualna czyli 3.3.1 jeżeli się nie mylę. uTorrenta i CCleanera usunąłem i problem zanikł. Zainstalowałem klienta "Halite" i jestem bardzo zadowolony. Program prosty, darmowy, bez reklam. Całość przypomina uTorrenta 1.8 ale jest jeszcze prostszy, pozbawiony zbędnych kolorowych grafik i innych pierdół. Szkoda mi czasu i nerwów na szukanie przyczyn "braku odpowiedzi" tamtych aplikacji także odpuszczam. Dziękuję za każdą próbę pomocy. Pozdrawiam ;)

0