Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

AEG CS 5200 - Zablokowany Blok Kawy - Nie Jeździ

HDTeam 11 Jul 2013 11:16 2256 6
    HDTeam
    Level 9  
    Witam!

Zadobyłem uszkodzony ekspres do kawy AEG CS5200 w którym blok kawy (o ile dobrze używam tego terminu) blokuje się nie chce jechać do góry, czy na dól po tej szynie.. Słychać, że motor chce go ciągnąć, ale sam blok stoi..

Czy jest to naprawa warta zachodu, czy ew. koszt będzie nieproporcjonalny do całości? Ew. co do wymiany?

Pozdrawiam, HDTeam!
    odczynnik
    Level 11  
    rozbierz, zdjęcie zrób, zobacz czy nie jest gdzieś zabrudzone i nie blokuje, może być mechanizm wyrzucający zawalony starą kawą.

Masz na myśli blok kawy sprasowany po zaparzeniu?
    HDTeam
    Level 9  
    Witam!

Myślać 'blok kawy' miałem na myśli chyba zespół zaparzacza/zaparzacz, czyli całe to ustrojstwo nie chce jechać po prowadnicy góra/dół - trochę kręcę, ale jestem słaby w temacie :/

Pozdrawiam, HDTeam!
    odczynnik
    Level 11  
    Tam są pewnie jakieś silniczki małe prądu stałego. One nie są silne i jak sie zabrudza prowadnice, śruby, nakretki itp to może nie mieć siły. Albo mogło coś peknac i silnik kręci a np zebatka odpadła i kręci sam wirniczek.

Jak nie rozbierzesz to można spekulować. Nie bój sie rozebrać, jak nie jesteś pewien złożenia to rób krok po kroku zdjęcia. I pamiętaj nic na sile:)

Powodzenia!
    HDTeam
    Level 9  
    Witam!

Miałem chwilę czasu na pierwsze oględziny ekspresu..

W pierwszej kolejności myślałem, że to może zaparzacz wiesza się gdzieś na całej długości przekładni, ale ta po wyjęciu pracuje w pełnym zakresie i silnik wykonuje pełen zakres ruchów..

Problem następuje w ostatniej fazie całego ruchu, kiedy zaparzacz wjeżdza na tłok grzałki, wtedy silnik zaczyna pracować jakby 5x cięższej a do 'zawieszenie' i błąd..

Sam zaparzacz działa płynie, wszystko chodzi - identycznie jak u sąsiada..

Co takiego może być z grzałką nie tak, kiedy zaparzacz po wjechaniu w nią jakby się o coś zacinał, że aż motor nie daje rady??

Pozdrawiam, HDTeam!
    HDTeam
    Level 9  
    Witam!

Rozgrzebałem bebechy jeszcze bardziej; zaparzacz wjeżdza całkowicie na tłok/cylinder grzałki/termobloku, z tym, że silnik kręci dalej..

Czy zatem awarii uległ jakiś górny czujnik krańcowy? Ew. gdzie, go szukać?

Pozdrawiam, HDTeam!
    bogo66
    Level 10  
    Witam,

Nie chce tworzyć nowego tematu, więc zapytam tutaj.

Posiadam ekspres AEG CS 5200, w którym uszkodzeniu uległ potencjometr regulacji ilości wody (prawdopodobnie). Ilość wody jest zawsze taka sama, a gdy zmniejszę ilość wody to zostaje zapamiętana (nie mogę jej zwiększyć). Co może być przyczyną awarii? Czy jest szansa na samodzielną naprawę?

Pozdrawiam