Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TeamViewer QuickSupport umożliwi zdalną obsługę urządzeń z Android i iOS

pseven 11 Lip 2013 11:43 8910 5
  • TeamViewer QuickSupport umożliwi zdalną obsługę urządzeń z Android i iOSNiemecka firma TeamViewer, producent oprogramowania do zdalnego dostępu o tej samej nazwie, ogłosiła dostępność rozszerzenia, które umożliwia świadczenie zdalnej pomocy technicznej, obejmującej m.in. konfigurację usług, takich jak Exchange ActiveSync i VPN, użytkownikom urządzeń z systemem Android i iOS.

Rozwiązanie wymaga instalacji aplikacji TeamViever na komputerze, z którego świadczone będzie wsparcie oraz instalacji aplikacji klienckiej TeamViewer QuickSupport na urządzeniu końcowym.

Licencja na oprogramowanie TeamViever 8 (Windows, Mac OS), jak i TeamViewer QuickSupport (Android/iOS) na użytek prywatny jest bezpłatna.

Komercyjna licencja na oprogramowanie TeamViewer 8 (Windows, Mac OS) na 1 stanowisko kosztuje 1889 zł. Dodatkowo wymagane jest nabycie licencji na rozszerzenie, której cena ustalana jest indywidualnie w zależności od rodzaju posiadanej licencji głównej. Aplikacja TeamViewer QuickSupport w wersji Pro, przeznaczonej do zastosowań komercyjnych, dla systemu Android jest bezpłatna, natomiast dla systemu iOS kosztuje 89 lub 119 euro (ok. 390 i 515 zł) odpowiednio w wersji dla iPhone lub iPad.

Źródło:
    http://tablet-news.com/2013/07/10/teamviewer-now-allows-you-to-remotely-control-your-phone-or-ipad

Fajne! Ranking DIY
    O autorze
    pseven
    Tłumacz Redaktor
    Z wykształcenia - technik elektronik. Pasja - nowe technologie. Dla portalu Elektroda opracowuje informacje produktowe z dziedziny elektroniki, elektroniki przemysłowej.
    Specjalizuje się w: tłumaczenia, copywriting
    pseven napisał 8636 postów o ocenie 1709, pomógł 0 razy. Jest z nami od 2009 roku.
    adam951
    Poziom 14  
    Aż musiałem przetestować.
    Uruchomiłem to na Androidzie 2.3.7 na pokładzie ARMv6 (Xperia X8). Uradowany że aplikacja dała się zainstalować (niestety dobre aplikacje już nie pracują na tym telefonie) uruchamiam i... telefon się wysypał. Przebolałem to i spokojnie poczekałem na reboot. Uruchomiłem jeszcze raz i już zadziałało w porządku. Niestety aplikacja prędkością nie grzeszy... Wydaje mi się że skoro telefon i laptop są w tej samej sieci to dane powinny latać po sieci lokalnej a nie przez internet, ale wychodzi na to że jednak jest odwrotnie. (w przypadku połączenia PC-PC sterowanie idzie po sieci lokalnej). Mamy dostęp do podstawowych informacji o telefonie, listy aplikacji i aktualnie uruchomionych procesów, dziennika systemu. Pierwszy zrzut ekranu zadziałał dopiero za trzecim połączeniem, ale teraz już jest w porządku. Transfer plików to niestety porażka. Transmisja jak wyżej odbywa się za pośrednictwem internetu. Ale to jeszcze nic. Z karty pamięci odczytasz pliki, ale już ich tam nie zapiszesz. Aplikacja na PC spluwa się błędem o niemożności zapisu na urządzeniu.
    Samo zdalne sterowanie działa w porządku (aczkolwiek test odbył się na połączeniu internetowym 0,5Mb/s co dostarczało długiego czasu odpowiedzi urządzeń). Należy zaznaczyć że po zaakceptowaniu współdzielenia ekranu SuperUser poprosił mnie o przyznanie praw ROOT'a, co mniej więcej oznacza że użytkownicy którzy nie grzebią w Androidzie nie skorzystają z tej funkcji. Aczkolwiek zrootowanie telefonu to w większości przypadków dość prosty proces, niestety wiążący się z chwilową utratą gwarancji (chwilową, bo rootowanie to proces w pełni możliwy do cofnięcia).
    Denerwujące jest też to że każde połączenie trzeba ręcznie akceptować na urządzeniu sterowanym. Nie ma możliwości zalogowania się na swoje konto w aplikacji QS. Jest też problem z obsługą emulacji przycisków fizycznych. U mnie nie działa przycisk "Opcje". Do tego nie ma w aplikacji na PC obsługi przycisków głośności, aparatu i Power.
    Aplikacja na Androidzie nie obciąża za bardzo procesora. U mnie przy podkręconym na 729Mhz procesorze jego zużycie podczas zdalnego sterowania wynosiło typowo 32% - niewiele.
    Po przerwaniu połączenia (np. z powodu utraty sygnału) urządzenia nie nawiążą połączenia ponownie automatycznie i trzeba to zrobić ręcznie.
    No to taka króciutka recenzja na temat tej aplikacji przedstawia się w ten sposób. Jako że jest to pierwsza wersja tej aplikacji myślę że dodane zostaną niezbędne poprawki i będzie git.
    seba_x
    Poziom 31  
    Już od jakiegoś czasu używam tej apki na XPERI NEO V, działa bez problemu.
    intels
    Poziom 19  
    Na SE LWW aplikacja działa dobrze, ciekawą opcją jest przesyłanie dźwięku z komputera do telefonu lecz przy słabym połączeniu potrafi ciąć.
    Qb4HkM
    Poziom 14  
    Spoko, ale do komercyjnej działalności wolę jednak Screen Connect...
    gezzini
    Poziom 11  

Link

TeamViewer Pomoc zdalna z Telefonu na Komputer

może komuś się przyda, pozdrawiam