Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nc+ - multiroom standard HD. Jak połączyć?

11 Lip 2013 11:51 25536 4
  • Poziom 7  
    Witam. Ostatnio zakupiłem pakiet multiroom standard hd. Dostałem czarny i biały dekoder i dokupiłem do nich 20m kabla ethernet. Na czarnym (głównym) dekoderze kanały były od początku, lecz biały wymaga aktywacji multiroom. A więc podłączam czarny dekoder do router i biały dekoder do routera, daje aktywacja multiroom i cały czas wyświetla mi sie komunikat, że biały dekoder nie może znaleźć czarnego. Oba dekodery maja to samo ip, maske... itp. A błąd jaki mi się wyświetla to, to abym sprawdził czy dekodery są w jednej podsieci. Wie ktoś może jak to rozwiązać?? Z góry dziękuje za odpowiedź!
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 7  
    http://forum.ncplus.pl/forum/showthread.php?p=583008 DZIEKI TEMU PROBLEM ZOSTAL ROZWIAZANY ! Wystarczy wpisać w czarnym głownym dekoderze sieć ręcznie :
    1.IP: 192.168.003.001
    2.Maska: 255.255.255.0

W białym dekoderze:
    1.IP: 192.168.003.002
    2.Maska: 255.255.255.0

I wszystko wykonywać ręcznie.

Temat do zamkniecia!
  • Poziom 25  
    Do aktualizacji białego czyli max 2dni potem ciemność widzę ciemność :) :) ;)
  • Poziom 8  
    kacpa0402 napisał:
    ... daje aktywacja multiroom ...

Bardzo częstą przyczyną problemów z M. Standard jest właśnie powyższe. W przypadku małych białych boxów, w standardzie nie włączamy Multiroom z menu Instalacja (zarezerwowane dla M. Premium). Wystarczy prawidłowa konfiguracja sieci. Jeśli połączenie bezpośrednie ręczna, jeśli z routerem (wyposażonym w serwer DHCP) automatyczna.