Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

peugeot 206 - klimatyzacja

11 Lip 2013 13:48 3309 13
  • Poziom 8  
    Mam Peugeota 206 1.4 benzyna i mam problem z klimatyzacją. Wymieniono już wszystko: sprężarkę, czujnik od klimatyzacji, zawór rozprężny, zdjęto deskę i sprawdzono łopatki od nawiewu - wszystko dobrze.. A klimatyzacja i tak nie działa. Sprężarka załącza a klima nie chłodzi. Co to może jeszcze być. Wszyscy załamują już ręce.
  • Poziom 30  
    Czy układ jest szczelny i napełniony czynnikiem?
  • Pomocny post
    Użytkownik obserwowany
    Ciśnienie LP i HP podaj podczas pracy na postoju.
    Układ drożny i szczelny ?
    PP2000 i pokaż pomiary i błędy.
  • Poziom 8  
    Proszę o pilną odpowiedź, może ktoś miał podobny przypadek i mógłby mi coś doradzić

Dodano po 1 [minuty]:

Układ szczelny i napełni0ony

Dodano po 3 [minuty]:

Pomiary ciśnienia LP i HP sprawdzone wg. ksiązki i są ok.
  • Pomocny post
    Użytkownik obserwowany
    Ne umiesz czytać co ci napisałem albo jesteś dziwny.
    Sorry ale magiczna kula siadała mi coś.
  • Poziom 8  
    Po włączeniu klimatyzacji rurki są zimne
  • Pomocny post
    Użytkownik obserwowany
    Jaja sobie robisz filozofie czy co z nas?
  • Poziom 8  
    Sory ale jestem kobietą, nie robie sobie żadnych jaj tylko potrzebuję porady

Dodano po 1 [minuty]:

Więc jeśli masz jakiś pomysł odnośnie tej klimy to mi pomóż
  • Pomocny post
    Użytkownik obserwowany
    To jedź do serwisu. Opowiadać że coś jest to tyle mówi że nic nie mówi.
    Chcesz żeby ci pomóc to podaj co ci mówiłem.
    Nawet nie wpisałaś miasta skąd jesteś. Może ktoś kumaty z okolicy by ci pomógł...ale po co.
  • Poziom 8  
    Słuchaj ja sie na tym nie znam powiedziano mi w zakładzie że te ciśnienia są dobre, LP 2,7. HP 10.
  • Pomocny post
    Użytkownik obserwowany
    To czego oczekujesz niby jak nic wiesz?
  • Poziom 8  
    To dostane od Ciebie jakieś info

Dodano po 2 [minuty]:

To dostane od Ciebie jakieś info

Dodano po 4 [minuty]:

Oczekuję że ktoś mi podsunie jeszcze jakiś pomysł odnoścnie tej klimy, czemu nie działa, kolega w warsztacie załamuje ręce a ja nie chcę też wchodzić w jakies dodatkowe koszty.
  • Poziom 39  
    Aby móc Ci coś doradzić potrzeba więcej informacji jak nam podałaś. Na początek spróbuj odpowiedzieć na poniższe pytania:
    1. Co to znaczy nie chłodzi? W ogóle nie działa czy może za słabo działa?
    2. Czy posiadasz termometr, którym mogłabyś zmierzyć temperaturę w nawiewnikach?
    3. Czy jest tam właściwa ilość czynnika chłodniczego?
    4. Czy podczas pracy klimatyzacji załącza się wentylator chłodnicy? A jeśli się załącza to jego śmigło obraca się szybko czy wolno?
    5. Jaka temperaturę podczas pracy klimatyzacji ma grubsza a jaka cienka rurka klimatyzacji w komorze silnika?
    6. Klimatyzacja manualna czy automatyczna?
    7. Czy klimatyzacja nie działa zarówno na obiegu zewnętrznym jak i wewnętrznym?
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich mam podobny problem z klimatyzacją (manual) w peuget 206 plus 2009r 1.4 Benz tzn nie zalacza kompresora.
    Czynnik dzisiaj został ściągnięty i został napelniony od nowa tyle ile być powninno. Nie dochodzi zasilanie na kompresor sprawdziłem czujnik ciśnienia zasilanie ma 5V masę ma również i do sterownika dochodzi 1.5V z czujnika sprawdziłem również przewody między czujnikiem a sterownikiem silnika są całe. Wentylatory sprawdziłem wystartowałem oba biegi działają, błędów brak. Jeżeli podam plusa na kompresor to się wiadomo załączyć Klima chłodzi i przy tym po chwili załączyć też wentylator aha wlacznik widać na podgladzie załączony sterownik go widzi.
    Jakies pomysły?

Dodano po 22 [minuty]:

Może ma ktoś schemat lub przerabial temat tego problemu wygląda to tak jak by gdzieś ginąl sygnał do kompresora chyba że jakiś warunek nie został spełniony który przeoczyłem będę wdzięczny za wszelką pomoc