Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zrywane połączenie z internetem

11 Jul 2013 15:40 1314 4
 • Level 2  
  Witam, jak w temacie mam problem z połączeniem z internetem. Laptop Toshiba Satellite A300, internet neostrada z lieboxem (wbudowany router NAT, frewall, DHCP, DNS). Problem polega na tym, że co kilka godzin zrywa się połączenie z internetem i moge połączyć się dopiero po ponownym uruchomiwniu komputera. Wcześniej (przez około pól roku korzystania z liveboxa) nie było takich problemów, dzieje się tak dopiero od okło dwóch tygodni. Drugi laptop też Toshiba działa bez zarzutów więc domyślam się, że nie jest to wina liveboxa...Nie mam pojęcia co z tym zrobić i baaaardzo proszę o pomoc.
 • Level 9  
  Czy w tle działa coś, co może powodować, że połączenie się zapycha? Wyłącz różne aktualizacje. Spróbuj połączyć się kablem i sprawdzić czy tam jest tak samo. Czy, gdy łączysz się przez Wi-fi z innym routerem, sytuacja się powtarza?
 • Level 11  
  Przeinstaluj sterowniki w laptopie.
 • Level 2  
  nie wiem co mogłoby zapychać połączenie, może bluetooth? zazwyczaj go wyłączam, tak jak gg, skype itp., na kablu nie próbowałam bo się gdzieś zawieruszył. Z innymi routerami jest podobnie ale zawsze mi się wydawało, że to wina słabego sygnału... Spróbuję z tymi sterownikami chociaż nie wiem dokładnie jak to się robi. Mam oczywiście nieszczęsna Vistę, Wystarczy tylko te przeinstalować: Wireless Lan Driver (Realtek), LAN Driver(Realtek) ?? Czy jeszcze jakieś inne. Szczerze mówiąc nie znam się na tym kompletnie dlatego tak dopytuję. Bardzo dziękuję za odpowiedzi :)
 • Level 14  
  Vista ma chyba funkcje Auto Driver jeśli dobrze pamiętam bo nigdy nie używałem tego "systemu" . Im wystarczy w opcjach urządzenia odinstalować sterownik, a następnie w tym samym miejscu go zainstalować.
  Ale pewności nie mam .

  Jeśli nie . musisz normalnie przez Usuwanie programów usunąć sterowniki karty a następnie albo pobrać nowe ze strony producenta albo zainstalować już posiadane.