Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ATMega32 [C] - Odbieranie i nadawanie komend przez UART

faziil 11 Lip 2013 15:42 1527 2
 • #1 11 Lip 2013 15:42
  faziil
  Poziom 15  

  Witam. Posiadam dwa mikrokontrolery (ATMega8, ATMega32) i chcę aby jeden wydawał polecenie a drugi dekodował tą informacje, sprawdzał ew. błędy transmisji (ponieważ dane będą mogły ulegać zakłóceniom) i wykonywał daną czynność powiedzmy ze "switch'a". Jak do tego się zabrać? korzystam z biblioteki UART Peter Fleury

  Czy uC odbiornik będzie musiał cały czas "nasłuchiwać" tych komend czy da się to jakoś obejść aby nie robił tego wyłącznie?

  0 2
 • #2 11 Lip 2013 16:08
  tmf
  Moderator Mikrokontrolery Projektowanie

  Przede wszystkim porzuć tą buibliotekę, przynajmniej w wersji klasycznej. I teraz od końca - odbiornik USART nasłuchuje cały czas i to nie angażuje procesora. Ba, np. w takiej XMEGA E5 procesor można nawet uśpić, a USART pracuje i jak zajdzie potrzeba to go wybudzi. To na czym powinieneś skupić swją uwagę to przerwania. A konkretnie przerwanie odbiornika USART. Teraz co do komunikacji - ściągnij sobie np. notę do RFM22 (transceiver radiowy), tam masz opisaną strukturę pakietu. Czyli preambuła (tobie być moze niepotrzebna), nagłówek, długość pakietu, pole danych i CRC. Zrób coś takiego przez USART.

  0