Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Logitech z906 dzwięk 5.1 ?

radiradiradi1 11 Lip 2013 18:22 5682 9
  • #1 11 Lip 2013 18:22
    radiradiradi1
    Poziom 6  

Witam a więc mam problem posiadam głośniki logitech z906 posiadaja one dzwiek 5.1 , posiadam również karte dzwiekową creative sound blaster x-fi 5.1 pro która w 100% obsługuje dzwiek 5.1 . Głośnik jest podpiety do karty poprzez kabel optyczny Toslink.

Mój problem:
    Niby wszystko skonfigurowałem bo graja głosniki i daje sub ale w filmach i grach słuchać , że brakuje tego dzwieku 5.1 , dlatego zrobiłem test głosników w windows i miałem racje w tescie gra tylko lewy i prawy glosniki , środek , tył i sub nie reaguje , jednak podczas słuchania muzyki graja wszystkie.

Pomóżcie bo ja już nie mam pojecia co mam robić , sterowniki wszystko zainstalowane dzwiek niby jest w każdym głosniku ale słychać , że on jest wirtualny a nie prawdziwy.

Zdjecia są w załaczniku

Logitech z906 dzwięk 5.1 ?

Proszę przeczytać:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=9767614#9767614
    [_P_]

0 9
  • Pomocny post
    #2 11 Lip 2013 19:28
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

radiradiradi1 napisał:
    Pomóżcie bo ja już nie mam pojecia co mam robić

By w tej karcie muzycznej można było cieszyć się dźwiękiem 5.1 w filmach itd., musisz wykupić specjalną wtyczkę do programu obsługującego kartę.
    Na all...o można znaleźć osobę która takie udogodnienie sprzedaje.
    Jest to programowe odblokowanie w sterownikach tej karty dźwięku 5.1.

0
  • #3 11 Lip 2013 19:51
    radiradiradi1
    Poziom 6  

Dziękuję za zainteresowanie ale co mam wpisać ?

Dodano po 19 [minuty]:

I czy to oznacza że brak dźwięku 4 głośników w teście windowsowym to normalne ? Bo coś mi tu nie gra :/

0
  • #5 11 Lip 2013 21:51
    radiradiradi1
    Poziom 6  

Czy tu chodzi o doolby digital live ? Ja ta opcję mam w ustawieniach wlaczylem ja i fakt zmienia dźwięk 2:1 w 5:1 w każdym programie / grze jednak w teście windowsowym działa tylko prawy i lewy glosnik

Dodano po 1 [godziny] 30 [minuty]:

Zobacz sam to chodzi o tą opcje ? Logitech z906 dzwięk 5.1 ?

Niby jest ten dzwiek na każdym głośniku ale nie wiem czy mam wszystko dobrze zrobione ponieważ czuje , że ten dzwiek nie jest taki przestrzenny tylko bardziej 2.1 czyli 2 głosniki lewa strona 2 głosniki prawa strona , czy to jest normalne ? Nie wiem pierwszy raz uzywam 5.1 Wiec prosze pomóżcie czy tak mam zostawic i sie przyzwyczaic czy jednak jest cos nie tak

0
  • Pomocny post
    #6 11 Lip 2013 22:03
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

radiradiradi1 napisał:
    Niby jest ten dzwiek na każdym głośniku ale nie wiem czy mam wszystko dobrze zrobione

Wszystko jest jak trzeba.
    radiradiradi1 napisał:
    ponieważ czuje , że ten dzwiek nie jest taki przestrzenny tylko bardziej 2.1

Przecież w takim przypadku wszystkie głośniki NIE grają z taką samą mocą (front-tył), przeczytaj sobie specyfikację dźwięku 5.1, DD, DTS to zrozumiesz na jakiej zasadzie działają/grają tylne głośniki.
    radiradiradi1 napisał:
    Nie wiem pierwszy raz uzywam 5.1

Nie Ty pierwszy (i nie ostatni) jesteś "zdziwiony", że "to" tak gra.
    radiradiradi1 napisał:
    Wiec prosze pomóżcie czy tak mam zostawic

To polecam zainstalować sobie KD z dźwiękiem 7.1 - to dopiero jest młyn w dźwięku dla większości ludzi :) .
    Wszystko jest dobrze, to tak ma być.

0
  • Pomocny post
    #7 11 Lip 2013 23:14
    DominTR3B
    Poziom 26  

A jak byś chciał pobawić się dzwiękiem 5.1 polecam wtyczke "foo_channel_mixer" w odtwarzaczu muzycznym "foobar2000".

0
  • #8 11 Lip 2013 23:33
    radiradiradi1
    Poziom 6  

Dzięki wielkie za pomoc to ja już nie grzebie w niczym ;) Ale jeszcze jedno pytanie mam nietypowa pozycje mojego laptopa czyli przy oknie jak proponujecie rozwiesić głośniki ? Czy może jednak lepiej aby były w jednym miejscu plan dodaje w załaczniku jak to wyglada Logitech z906 dzwięk 5.1 ?

Bardzo dużo już mi pomogliście i wytłumaczyliście wiec myśle że jesteście fachowcami w tym i dobrze doradzicie mi na temat rozgłośnienia :) chciałem też drugim optykiem podłaczyć audio pod TV ale tak ciulowo mam pokój zrobiony , że mam do wyboru albo lapek albo TV ponieważ ogladajac TV lezać w łóżku po podłaczeniu głosnikow w takiej pozycji jak przy laptopie to dzwiek jest z tylko prawej strony ...

0
  • #9 12 Lip 2013 02:14
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

radiradiradi1 napisał:
    Ale jeszcze jedno pytanie mam nietypowa pozycje mojego laptopa czyli przy oknie jak proponujecie rozwiesić głośniki

radiradiradi1 napisał:
    Czy może jednak lepiej aby były w jednym miejscu

W praktyce głośniki KD ( Kina Domowego) powinny być rozmieszczone tak, by słuchacz (Ty) był MIĘDZY nimi, czyli front jest PRZED Tobą, a tyły są ZA Tobą.
    radiradiradi1 napisał:
    chciałem też drugim optykiem podłaczyć audio pod TV ale tak ciulowo mam pokój zrobiony , że mam do wyboru albo lapek albo TV ponieważ ogladajac TV lezać w łóżku po podłaczeniu głosnikow w takiej pozycji jak przy laptopie to dzwiek jest z tylko prawej strony ...

O tym w Twoim aktualnym umeblowaniu pokoju możesz zapomnieć,
    co prawda można to jakoś zrobić, ALE będziesz non stop latał z głośnikami i kablami, od ustawienia ich pod tv do ustawiania ich pod laptopa, jednym kompletem głośników tego nie załatwisz.

0
  • #10 12 Lip 2013 09:52
    radiradiradi1
    Poziom 6  

Dzięki za pomoc :) Po zastanowieniu się postanowiłem rozmieścić głośniki pod TV , słuchając muzyki nie będzie mi to przeszkadzać , a grając w gry na laptopie bedę po prostu na słuchawkach ;)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo