Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

CB Pan Top FM / AM problem z demodulatorem

11 Jul 2013 18:31 1455 6
  • Level 37  
    Witam
    Schemat:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2514864.html

Radio było typowo FM z niemiec jakiś czas temu wg schematu AM/FM po prostu domontowałem elementy demodulatora AM.

Radio zostało zestrojone na max. Podłączyłem miernik pod zewnętrzny S meter podałem 27,200,000 Hz z DDS z odpowiednio małym sygnałem zestroiłem całość na max.

Problem jest taki radio odbiera dużo ale nic poza szumem nie słychać. Reaguje na nośną z innego radia aczkolwiek bez sygnału.

W zasadzie podczas odbioru szum zanika i pojawia się cisza

Moderated By c2h5oh:

Czy to taki wielki problem by założyć temat we właściwym dziale? Następnym razem temat trafi do kosza.
    Przeniesione z "Radiotechnika Początkujący".

Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 26  
    Jeden krok do zmierzenia częstotliwości 2 p.cz.
  • R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Witam.
    mkpl wrote:
    Podłączyłem miernik pod zewnętrzny S meter podałem 27,200,000 Hz z DDS z odpowiednio małym sygnałem zestroiłem całość na max.

Sygnał w.cz. na bardzo małym poziomie a gdzie z generatora DDS jest obwiednia AM-u. :?:

DDS-y produkowane/składane w RP w 90% mają przełącznik/stycznik zmiany "MOD" z AM/FM/nośna .

Pozdrawiam.
  • Level 37  
    Przyznam szczerze, że o modulacji nie pomyślałem. Dałem na wejście sygnał z dds najpierw o dużym sygnale i dla FM stroiłem na max Smetra. Wydawało mi się, że cały tor odbiornika powinien być centralnie na nośną zestrojony.

Ten dds którego używam nie ma jeszcze modulacji. To wersja prototypowa która leci do 160MHz i jak na razie ma ustawianie amplitudy i czestotliwości
  • Level 26  
    Profesjonalnie w takim układzie oprócz poziomu sygnału dostraja się jeszcze częstotliwość, by uzyskać równo 455,0kHz przed demodulatorem

Dodano po 1 [minuty]:

Dopiero potem można się głowić czego nie odbiera
  • Level 37  
    Czyli odłączyć wejście filtru 2 pośredniej podać sygnał i zestroić na 455 ?
  • Level 26  
    Nie skumałeś profesjonalnie chodzi o wystrojenie całego radia przy generatorze w antenie
    Gdzie mierzyć - najlepiej ostatni wzmacniacz p.cz. w tym wypadku wtórne T6