Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Razer Ouroboros czy Mamba?

est_ars 14 Jul 2013 07:54 8382 82
    safbot1st
    Level 43  
    Już w robotce?
    Takiego pięknego mysza to nawet sprowadzić z zagramanicy warto.
    Nie wiem w jakiej kondycji jest seria Deathadder, bo widzę poszli w jakieś mamby bezprzewodowe frajerzy. Może być kłopot z dostępnością, a z leworęczną to już w ogóle.
    User removed account
    User removed account  
    safbot1st
    Level 43  
    No zaj*****e. Używka?
    Może ktoś się niefajnie pomylił/ nie zwrócił uwagi i pragnął się szybko/tanio pozbyć.
    Wiesz, większa część społeczeństwa ciągle jest praworęczna (no i odsetek mańkutów - czyli taki np. ja)
    Ty to masz fart, nie dość, że znalaz dla lewusów to jeszcze w promocji,....
    Końgrats!
    User removed account
    User removed account  
    safbot1st
    Level 43  
    TA? Heh, to ja Tobie streszczę:
    złogi magazynowe 23 szt. - leworęczni niedopisali - przecena z 199PLN!!
    Czyli drożej niż praworęczna, która miała 1800dpi max
    . a ta ma 3500!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 buuuuuuuuuu ;(
    User removed account
    User removed account  
    safbot1st
    Level 43  
    Lord_Krecitsqa wrote:
    Czyli co dobry zakup ?

Ma wszystko to samo co zwykły DA i jeszcze wyższą rozdzielczość.
    To jest wg moich obilczeń 30% headshotów więcej :)
    Jesteś teraz najlepiej przygotowanym do strzelania leworęcznym lowsensetivowcem na globie.
    Teraz tylko steelpada kupuj dużego za ~20PLN, bo inaczej to nie ma imprezy.
    Np. w komputroniku mogą mieć od ręki z innym logo (ładniejszym) :P

Dodano po 3 [minuty]:

Lord_Krecitsqa wrote:
    Ale czy warto 600 zł za bez kabelka które i tak będzie gorsze od kabelka ?

BEZ KABELKA???
    User removed account
    User removed account  
    safbot1st
    Level 43  
    Lord_Krecitsqa wrote:
    Podkładkom się przyglądałem może też z razera?

Jestem nieomylny STEELPAD, TYLKO STEELPAD! :D
    Zobacz sobie Rocka na YouTube- najlepsi polscy gamerzy youtuberzy na tym grają.
    Najlepsi polscy Trolle (np. ja) to polecają!

Dodano po 2 [minuty]:

I pamiętaj jesteś lowsensitivitowcem więc potrzebujesz duuuuużą. Nie pamiętam jaką mam coś 25x30cm? - spoko luzik. Jak bedziesz miał pytania odnośnie konfigu mogę coś pomóc, też bywam lowsensitivitowcem, ale zdaża się że czułość zmieniam on-the-fly.
    est_ars
    Level 18  
    Ostrzegam przed łączeniem podkładek Steelseries z myszkami Razera.
    Imperator gubi się na HD9. I żeby nie było, że Razer jest taki "be" i jego myszki są takie "daremne" dodam, że na tej podkładce gubi się sensor wielu innych myszek. Zaniosłem podkładkę do sklepu i sprawdziłem, nazw tych myszek niestety nie pamiętam. Na pewno jedną z nich był topowy model Logitecha.
    Btw SS Xai działa na HD9 bez zarzutu.

Dodano po 18 [minuty]:

Rock najlepszy polski gamer...spoko...niezła gimabaza się tu zleciała...

Nie mam pojęcia skąd tak wielka popularność Deathadder. Pewnie była to pierwsza mysz, która nadawała się do fps i tak została zapamiętana. Podobnie jest z Windows XP, który był pierwszym dobrym systemem operacyjnym wypuszczonym przez Microsoft dla komputerów domowych podłączonych do sieci. Warto jednak zauważyć, że technika poszła do przodu.

Siła sugestii sprawia, że ludzie są gotowi odciąć sobie palec albo wsadzić dłoń w imadło byle tylko zaczęła pasować pod Deathaddera.

Zdanie na temat myszek przewodowych i bezprzewodowych również oparte na doświadczeniach z poprzedniej epoki, kiedy sprzęt bezprzewodowy lubił unieszczęśliwiać graczy lagami. Cóż z tego, że aktualnie problem się nie pojawia, jeśli wciąż można o nim pisać na forum, bazując na wiedzy zdobytej wiele lat temu.
    User removed account
    User removed account  
    safbot1st
    Level 43  
    est_ars wrote:
    Btw SS Xai działa na HD9 bez zarzutu.

Hola, to ja doradziłem jak myć pada ostatnio koledze.
    To nie gimbaza, tylko ironia na "super gejmera" ale widzę, że postać znana już w internecie, więc nie czepiajmy się kto zna Rocka, a kto jest gimbazą.
    Zanim sie Panowie na dobre pokłócicie o kabelek lub jego brak ja tylko chciałem wyjaśnić, że nie chodzi mi o żaden wynalazek typu HD9, ale o zwykłą plecioną gęsto szmatę przyklejoną do gąbczastej gumy - standardowy steelpad. Wszystko na nim chodzi nawet moja myszka kulkowa, której wciąż używam (z kabelkiem >:) )
    User removed account
    User removed account  
    safbot1st
    Level 43  
    Zwykły steelpad zwie się 'Qck'.
    Tu masz mini i standard?:
    http://www.ceneo.pl/Akcesoria_komputerowe;szukaj-steelpad+qck
    Tu jest jeszcze Heavy:
    http://www.komputronik.pl/search/pl/run/showP...1/hide_boxes/1//searchString/cWNr/category/1/
    Heavy to zdaje się grubsza, czy coś ale nie polecam grubszej, zwykła cienka jest spoczo - zawijasz w nią myszkę - zakręcasz kablem i w drogę do pracy- ja tak robiłem - swoją nosiłem do roboty, bo mnie zbierało jak musiałem się z jakimiś przyklejonymi glutem do blatu podkladkami wybrzuszonymi i zjechanymi myszami szarpać. I weź tu zrób grafikę. HEADSHOT!

Dodano po 8 [minuty]:

OMG, ale w komputroniku to z tą ceną pojechali za ostro.
    Coś na ceneo lepiej to wygląda. Ten heavy (za 100PLN! - drożej niż większość spermyszy w carrefourze!) do bani - 6mm to za wysoko - zaczepiałbym nadgarstkiem.
    Pod DA jak najbardziej tą 320x285mm. Cienką! koło 32PLN
    est_ars
    Level 18  
    safbot1st wrote:

To nie gimbaza, tylko ironia na "super gejmera" ale widzę, że postać znana już w internecie, więc nie czepiajmy się kto zna Rocka, a kto jest gimbazą.

Nie wyczułem ironii...tak się przejąłem tematem...
    Starzeję się... Do tego najwyraźniej brakuje mi prawdziwych problemów, skoro robię się tak niezdrowo poważny na myśl o wyborze myszki.
    :D
    safbot1st
    Level 43  
    Ha ha ha ... Dla takich momentów się ŻYJE na elektrodzie! Padłem! :D :D :D

Ale odbiegliśmy od tematu - do czego ta Mamba/Ouroburos?
    Do gier, to polecam do 150zł, i do ogólnego użytku też, bo jak się zepsuje nie szkoda.
    Z tych dwóch to musiałbym poczytać recenzje, a łeb mi już paruje od elektrody.
    Mamba - bo znam kształ ten.
    est_ars
    Level 18  
    Gdyby mamba miała ten nowy sensor, który zamontowano w ourorosie, kupiłbym mambę. Z kolei gdyby ouroboros świecił na niebiesko, kupiłbym właśnie jego. W każdej z tych myszy czegoś mi brakuje. Wszyscy profesjonalni recenzenci chwalą mambę za ergonomiczny kształt i jakość wykonania. Natomiast ouroboros kusi ciekawym wyglądem, możliwością dopasowania kształtu i nowym sensorem. Może pojawi się jakaś nowa wersja ze zmienionym kolorem podświetlenia. Niby pierdoła ale za taką cenę czepiam się każdej pierdoły.
    User removed account
    User removed account  
    est_ars
    Level 18  
    Lord_Krecitsqa wrote:

I przez to że się czepiasz do emerytury będziesz używał starej kulkowej z Tesco za 29.99 bo na żadną inną się nie zdecydujesz. :D

Cytując pierwszy post w tym wątku:
    "Aktualnie używam Steelseries Xai oraz Razer Imperator 2012 Edition na podkładce Razer Manticor." Dodam, że mam też podkładkę Steelseries 9HD, która jest świetna w zestawie z xai ale zupełnie nie sprawdza się z sensorem zamontowanym w imperatorze. A wcześniej używałem podkładki Razer Destructor (białej), która ma mistrzostwo świata w moim prywatnym rankingu - niestety tylko przez pierwsze pół roku intensywnego eksploatowania, potem zmienia się w tarkę (no może trochę przesadzam - w każdym razie sporo traci ze swoich mistrzowskich właściwości).

PS Mam również Logitecha MX518 ale nie używam, zbyt tani...;P
    User removed account
    User removed account  
    est_ars
    Level 18  
    mamba mia, znaczy mamma mia!
    Taenia_Saginata
    Level 31  
    est_ars wrote:

Trochę mnie dziwi, że optyczna myszka jest tak entuzjastycznie polecana do gier fps.

Czemu? Kulkowa bys wolal?
    User removed account
    User removed account  
    est_ars
    Level 18  
    I będę miał dwa imperatory 4G. Boooooosko. ;]
    User removed account
    User removed account  
    est_ars
    Level 18  
    Również myślę, że imperator jest najlepszy.
    Ale wciąż muszę się upewniać, że tak właśnie jest. To taka wysublimowana forma próżności, której utrzymanie sporo kosztuje...
    :]
    User removed account
    User removed account  
    est_ars
    Level 18  
    Właśnie pojawiły się problemy z moim imperatorem. Zupełnie jakbym miał deja vu. Przypomniała mi się podobna sytuacja z myszką razer lachesis.
    Najpierw przestawała działać w najmniej odpowiednim momencie (np. podczas gry w black ops), zupełnie jakby coś ją wypinała z portu usb. Zaczynała działać po odpięciu kabla i ponownym przypięciu. Początkowo myślałem, że mam problem ze sterownikami, jednak po pewnym czasie zrozumiałem, iż pada sensor. Kiedy "skonał" na dobre, oddałem mysz do serwisu i w końcu wymieniłem na imperatora z 4G.
    Aktualnie pojawiają się niepokojące symptomy dość podobne do tych wyżej opisanych. Zastanawiam się ile czasu będę czekał nim mysz padnie na dobre i w serwisie ponad wszelką wątpliwość uznają moje roszczenia.

Zaistniała sytuacja zniechęca mnie do zakupu kolejnego produktu tej marki. Zastanawiam się więc nad zakupem czegoś innego, np. SteelSeries Sensei Pro Grade
    http://www.komputronik.pl/product/135316/Sprz...y/Peryferia/SteelSeries_Sensei_Pro_Grade.html

Wprawdzie mam xai ale czegoś jej brakuje, tego ostatecznego szlifu, który czyni daną rzecz doskonałą. Mam wrażenie, ze xai to po prostu tańszy zamiennik, uboższy krewny w stosunku do sensei pro grade.