Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CIVIC UFO VIII - Kod błędu DTC B1 155

11 Lip 2013 19:49 2952 9
  • Poziom 19  
    Witam
    Posiadam Civic Honde VIII UFO 5d 1.8

Podczas wciśnięcia pedału gazu na maksa na wyższym biegu po czasie wyskakuje kontrolka, odczytałem kod bo w Ufo można odczytywać kody bez podpinania do kompa i wyszło:

PA50 DTC B1 155

kiedyś byłem u mechanika w sprawie tego błędu i wyszło coś z ciśnieniem kolektora ssącego ale za bardzo nie wiedział, czy może ktoś przetłumaczyć ten kod o co dokładnie chodzi??

Kasowałem ten błąd tak że przy wciśniętym hamulcu poszczałem sprzęgło na biegu, silnik zgasł się i jednocześnie wyskakiwała kontrolka ciśnienia oleju która kasowała jednocześnie kontrolkę check engine :)
    Ale chcę naprawić przyczynę, więc proszę o info co to za błąd...
  • Poziom 43  
    stawnasto napisał:
    silnik zgasł i jednocześnie wyskakiwała kontrolka ciśnienia oleju która kasowała jednocześnie kontrolkę check engine

To normalne więc jedz do elektryka niech ogarnie to.
  • Poziom 19  
    coś słyszałem że to dolegliwość Ufo ten błąd, idzie to zrobić samemu podobno bez problemu, tylko jak to znaleźć
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 19  
    dzięki za odpowiedź i wskazówki, więc robię sam....

słyszałem że z tym ciśnieniem w kolektorze ssącym w Vtekach to częsty problem i wystarczy przeczyścić "coś" we własnym zakresie...
  • Poziom 19  
    a właśnie po to coś jest forum...
    przecież każdy problem na forum rozwiąże wizyta u specjalisty, ASO itp.
    więc po co jest forum?? chyba nie po puste posty...
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    "Forum dyskusyjne – przeniesiona do struktury stron WWW forma grup dyskusyjnych, która służy do wymiany informacji i poglądów między osobami o podobnych zainteresowaniach przy użyciu przeglądarki internetowej."

http://pl.wikipedia.org/wiki/Forum_dyskusyjne
  • Poziom 43  
    stawnasto napisał:
    więc po co jest forum?? chyba nie po puste posty...

Przecież zostało napisane żebyś sobie przeczyścił we własnym zakresie a nie w aso i u specjalisty.

W ogóle to specjalistami od sprzątania są sprzątaczki więć może tam uderzcie w sprawie czyszczenia krokowców i przepustnic i tego czegoś....